Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Markus
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
21
  • [awatar]
    Markus
    Ciekawa historia nieznanego w Europie libańskiego świętego pustelnika z XIXw. Oprócz życiorysu i historii kanonizacji wiele ciekawych informacji historycznych o Libanie i kościele Maronickim. Dla zain­tero­sowa­nych­ równeż zbiór modlitw.
  • [awatar]
    Markus
    Ciekawe podejście do tematu wiary i religi. Autor wykazuje dużą znajomość tematu, wskazuje ciekawe problemy i literaturę dodatkową pozwalającą je zgłębić. Jednocześnie pisze prostym, momentami zabawnym językiem. Ciekawe
  • [awatar]
    Markus
    Chronologicznie jest to pierwszy tom przygód komisarza Kaczmarka z poznańskiej policji. Z jednej strony lepiej napisana niż Kryptonim Posen, z drugiej dla mnie to prawie jej kopia w trochę innej scenerii. Mimo wszystko warto przeczytać, szczególnie w Poznaniu. Warte zauważenia wtrącenia gwarowe z tłumaczeniem.
  • [awatar]
    Markus
    Trzeci tom przygód komisarza Kaczmarka. Jest to bezpośrednia kontynuacja "Kryptonim Posen". W okupowanym Poznaniu komisarz działa w polski podziemiu. Wątek kryminalny zdecydowanie ustępuje w tej części wojennemu, ale czyta się bardzo dobrze i trudno się oderwać. Według mnie jest to najlepsza część serii. Z widokami na ciąg dalszy. Polecam poznaniakom.
  • [awatar]
    Markus
    Pierwszy tom przygód Achai szlacheckiej córki, która trafia do armii, na wojnę i do niewoli. Tam poznaje kulisy dworskich intryg i zostaje mistrzynią szermierki. Rewelacja.
Planowane i pożądane pozycje
  • Nieśmiertelność zabije nas wszystkich
    Magary, Drew
Należy do grup

wojciech
dariusz
Masterka_Puppetow
Mrągowo BM
LustroBiblioteki
Sowusia
Karol
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo