Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
To chyba XX wieczna, amerykańska wersja turpizmu • Prawdopodobnie, najlepiej to czytać nie będąc trzeźwym • Myślę, że jest to w sporej części satyra. Albo przynajmniej miała nią być • W moim odczuciu te opowiadania bardzo dobrze oddają Amerykę XX wieku. I pewnie niezbyt wiele zmieniło się w XXI • Charles jasno opisywał, co siedzi w głowach wielu ludzi, a czego nie mówią otwarcie.
-
Dobry reportaż. Sprawnie napisany i przyjemnie się czyta. • Przedstawia (przynajmniej z początku) niejednoznaczny obraz Uzbekistanu. Toczących się przemian, ale i ugruntowanego establishmentu, silnej tradycji, radykalizacji religijnej oraz łamania praw człowieka. • W końcowej części reportażu, gdy dotyczy dużo bardziej osobistych przeżyć, trudno ocenić jak dalece pozostaje obiektywny. Wydaje się jednak, że autorka próbowała tonować emocje. • Z krytyki — troszkę niejasne są odwołania do "naszej grupy" - autorka nie wyjaśniła dostatecznie, kogo miała na myśli. Można domyślać się z kontekstu, ale jest to pewien dysonans w porównaniu z bardzo przejrzystą, pozostała częścią reportażu. • Warto przeczytać.
-
Niezły kawałek Sci-Fi. • Tylko troszkę 'zaspoilerowany' wcześniejszymi utworami literackimi, no i z tytułem autor się nie popisał. Od pierwszej strony czułem, co się stanie na końcu ;) • Ciekawe doświadczenie literackie, chociaż czytanie białego wiersza nie należy do najłatwiejszej formy przyswajania treści. • Czy jest to doświadczenie, którego brakowało w moim życiu? Nie szczególnie. Powiedziałbym, że jest to utwór typu "super, że udało się to przeczytać, będę wiedział, co to jest, gdy napotkam kolejne odwołanie".
-
Dobry reportaż dotyczący niedawnej historii Birmy. • Nie przesadnie krwawy. Interesujący poprzez opisane wydarzenia i zaskakujace zmiany. Intrygujący poprzez opis stanu w jakim znalazła się Birma po zmianach (przynajmniej w roku 2018).
-
Zbiór reportaży związanych z Poznaniem. • Druga połowa podobała mi się bardziej - tam gdzie reportaże odnosiły się do postaci z przeszłości, a w ich kontekscie dotykały historii miasta i wydarzeń. • Pierwsza połowa dotycząca nadużyć seksualnych, homofobii czy invitro ciekawa ale jakoś mniej związan a z Poznaniem. W sensie takim, że właściwie mogłaby się chyba odnosić do każdego miasta. Przynajmniej ja nie dostrzegłem silnego związku.