Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Mang
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Mang
    Książka świetna, opowiadająca o rodzinie i przyjaźni.Ludzi jest coraz mniej i androidy zaczynają ich zastępować. Jeden z nich, Tanya wydaje się ardzo ludzka, ale z pewnych powodów musi wrócić do firmy, która ją stworzyła,dlaczego? Tego dowiedcie się z Data Wążności"
  • [awatar]
    Mang
    Od 2 lat jestem w fandomie o twórczości Wujka Riordana i po roku namowy koleżanki przeczytałam pierwszą część serii o Percym Jacksonie. Może ksiązka jest skierowana do młodszych cytelników ode mnie, ale bardzo wciągneły mnie losy 12-letniego herosa i jego ubóstwianie koloru niebieskiego, który też jest moim ulubionym kolorem.
  • [awatar]
    Mang
    2 pierwsze części zachwalałam, a tutaj muszę trochę napisać negatywnych opinii. Czytało się ją ciężko, w połowie książki przerwałam opowieść i nie tylko ja jedna z tego jak czytałam recenzje na innych stronach związanymi z książkami. Może wróce do serii za kilka dni/tygodni/miesięcy i może uda mi się nie znudzić w środku.
  • [awatar]
    Mang
    Druga część też niczego sobie. Kolejne losy głównego bohatera który wrócił na rozkaz nieba tropić inne bóstwa. W tym tomie Loki staje się bardziej ludzki, odzywa się w nim sumienie.Powieść skłania do refleksji o wierze każdego z nas i także nad rozp­owrz­echn­iani­em się ich (wierzeń) na cały świat.
  • [awatar]
    Mang
    Pierwsza część przyjeła się u mnie bardzo dobrze, świat w książce super wykreowany z recenzji na innych blogach sięgnełam po nią i się nie zwiodłam <3
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo