Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
malinka2803
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    malinka2803
    PO przeczytaniu opinii o ksiązce wychodzi jednak szkolny nawyk - poszukiwanie głównego bohatera (to raz), utożsamianie sie z bohaterem (to dwa). W odpowiedzi na pierwszy zarzut (dotyczący jednego, głównego bohatera) to postać, którą czytelnik musi stworzyć sam - chodzi o króla, który będzie najlepszym władcą (być może) wszystkich królestw, a cały przegląd nadajacych sie na niego bohaterów ma za zadanie ułożenie przez czytelnika jego modelu i (finalnie)rozwiązanie zagadki, kto się nim stanie. Drugi zarzut, dość trywialny i niezrozumiały, dotyczący potrzeby utożsamiania się z bohaterami. To co robią bohaterowie, świadczy o ich charakterze. Jeśli ktoś po czynach nie potrafi odczytać cech postaci, to powinien cofnąc się do prozy typu: "Marisa to osoba wrażliwa, kochajaca zwierzęta, lubiąca pomagać dzieciom w szkółce niedzielnej...itd". A "zasz­ufla­dkow­anie­" ksiązki do prozy fantasy mówi samo przez się.
  • [awatar]
    malinka2803
    Rewelacyjna książka. Jestem osobą, która na słowo "kryminał" reaguje raczej wysypką. Natomiast ta ksiązka jest zupełnym zaprzeczeniem mojej dotychczasowej opinii o kryminałach. Jest niepowtarzalna, a jej ekranizacja - zachwycajaca jedynie w produkcji Dania, Niemcy, Norwegia, Szwecja.
  • [awatar]
    malinka2803
    Zachęcona poprzednimi książkami tej autorki postanowiłam sięgnąć po cykl, polecany nawet przez New York Times. Bardzo zawiodłam się czytając tę książkę. Jest w niej chyba wszystko, a naprawdę nie ma nic.
  • [awatar]
    malinka2803
    Książka świetna pod względem bardzo składnej prozy. Napisana w sposób nietuzinkowy, bo i taki jest główny wątek. Jeśli zaś chodzi o styl opisów, to dla mnie są zbyt odważne, wulgarne i uwłaczające. Po jej przeczytaniu, nie mam ochoty na kolejne tomy. Natomiast zdecydowanie nie należy to romantycznej prozy, raczej jest erotykiem i to dość mocnym.
  • [awatar]
    malinka2803
    Cóż...Prawdę mówiąc spodziewałam się jednak dłuższej treści, bogatszej w opisy transformacji owego "kopciuszka", który został nim nazwany dopiero w ostatnich linijkach prozy. Książka owszem zawiera kilka bardzo gorących scen, działających na wyobraźnię, przy czym nie są one wulgarne. Poza wątkiem stricte intymnym, nie znalazłam w niej nic ciekawego. Polecam dla podwyższenia temperatury w chłodne wieczory.
Ostatnio ocenione
  • Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
    Larsson, Stieg
  • Rodzinne szmaragdy
    Roberts, Nora
  • Osiemdziesiąt Dni Żółtych
    Jackson, Vina
  • Edukacja Kopciuszka
    Maxwell, Gina L.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo