Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
malgorzata862
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    malgorzata862
    Rozczarowałam się tym tomem.Zagadka kryminalna jest ciekawa,ale książka nie ma klimatu poprzednich części nie czuć,że akcja dzieje się w przyszłości. To nie jest J.D.Robb jaką znam,wina autorki czy tłumacza? Mimo wszystko jest ciekawie.
  • [awatar]
    malgorzata862
    Jest to romans z wątkiem kryminalnym w którym spotykamy bohaterów poprzedniego cyklu książek tej autorki(choć nie jest to kolejna część sagi). Bardzo lekko napisana książka, praktycznie sama się czyta, trochę sarkazmu dodało pikanterii, a maleńki dreszczyk emocji wzmagał chęć poznania dalszego ciągu:).Polecam.
  • [awatar]
    malgorzata862
    Trzecia część rewelacyjnej sagi,którą czyta się równie dobrze jak poprzednie.Doskonale wykreowani nowi bohaterowie. Do tego jeszcze nagły zwrot akcji i niespodziewane zakończenie, co sprawiło, że książka jest doskonała. Ze względu na zakończenie, mam nadzieję na kontynuację.Polecam.
  • [awatar]
    malgorzata862
    Wspaniały dalszy ciąg losów Roberta i Renaty.Wciągająca i bardzo przejmująca historia, nietuzinkowi bohaterowie.Zdrada, niewierność, wybaczenie, cierpienie, poświęcenie, zrozumienie, ból, namiętność, głupota ludzka, zazdrość, bezmyślność, złość, nienawiść - to wszystko jest w tej powieści - wiele na temat kobiet i mężczyzn, różnic w sposobie myślenia i pojmowania wierności i miłości.Polecam.
  • [awatar]
    malgorzata862
    Książka napisana lekkim piórem, czyta się doskonale. Emocje, zawirowania losu, miłość, cierpienie, to wszystko można tu znaleźć. Fantastyczny relaks, który pozostaje w pamięci na długo.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo