Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1
...
11 12 13
...
77
  • [awatar]
    kkarwacka
    Chaos fabularny, brak konsekwencji, przeskoki czasowe. Poddenerwowanie, trema, stres - wszystko określane po prostu zdenerwowaniem. To część, któa miała poruszać zagadnienie niepewności. Ta nie została krystalicznie podana, nie wiem, czy dziecko z tekstu ma szansę wyciągnąć, co się tym mianem określa - na pewno jednak ma szansę "zdenerwować się" razem z bohaterami wiele, wiele razy. Do tego przyjaźń dwójki małych bohaterów nie jest wzorem zdrowej relacji.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Książka kompletnie nie zainteresowała Młodego Czytelnika (4 lata), jako mama też nie dostrzegłam w niej niczego szczególnie wartościowego. Przeczytaliśmy jedno opowiadanie (książka jest podzielona na niezależne historyjki) i sięgnęliśmy po co innego.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Dobrze rozpracowany temat. Przedstawiony w sam raz dla małego czytelnika - atrakcyjnie, zrozumiale i w sposób pełen empatii.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Przeglądając tę wyszukiwankę z Młodym Czytelnikiem zmęczyłam się okrutnie. Bardzo przebodźcowuje i niczego nie wnosi.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Cała seria ze względu na styl ilustracji (współcześnie popularny: duże głowy i oczy, bijące po oczach kolory) wzbudza moją niechęć, pozycja nie jest wyjątkiem od reguły. Nie zachwyca. Sama opowieść nie jest ani zła, ani szczególna. Ot, do przeczytania niechcący najwyżej raz. Dla mnie nie stanowi dobrej bazy do omawiania zagadnienia odwagi. • Nawiasem mówiąc, seria jest niebotycznie wielka a do worka z emocjami zostały powrzucane przy okazji wszstkie możliwe cechy osobowości, stany, odczucia i uczucia.
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
134
  • Pacjent
    Fitzek, Sebastian
  • Ptakowisko
    Edyk-Psut, Anna
  • Cztery zwykłe miski
    Chmielewska, Iwona
  • Motylek
    Puzyńska, Katarzyna
  • Ciemność
    Karika, Jozef
  • Rozgwiazdo, gdzie jesteś?
    Barroux
Należy do grup
  • [awatar]
    las_w_nas
  • [awatar]
    Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo