Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
kkarwacka

Czytając Synowi książki zawsze jestem tuż przy nim. To nasze wspólne chwile. Czytanie nie jest wyłącznie sposobem na zabicie czasu czy poznanie świata; przede wszystkim to poznawanie własnego Dziecka jest dla mnie absolutnie kluczowe. Kątem oka podpatruję jego reakcje. Doświadczam niemal na sobie na sobie zmian w jego dziecięcym ciele: czuję napinanie wewnętrznych strun i symfonię emocji grających mu w duszy. Ten Mały Człowiek to najwspanialsze dzieło stworzenia - a ja mam zaszczyt móc go z uwagą i fascynacją odczytywać.

Czytam też samej sobie. Dla rozrywki, poznania lub ubogacenia duchowego. Potrafię docenić każdy typ książki, jeśli dzieło jest dobre, zapada w pamięć i zostawia we mnie choćby swoisty wodny znak. Sięgam też po te, które pozornie kaleczą czytelnika. To nieoceniona kuracja dla niegdyś zmartwiałej duszy. Parę wybitnych książek prze­wart­ości­ował­o mój system wartości i sprawiło, że zmieniłam sposób postrzegania świata. Lektury otwierają mnie na świat. Dzięki nim jestem, kim jestem i gdzie jestem. Świat znów potrafi mnie zdumiewać.

Jednak wciąż to kiążka, która otwiera przede mną moje Dziecko i mnie samą, która scala nasze myśli i jednoczy we współodczuwaniu, pozostaje dla mnie czymś najcenniejszym, co mogę nam ofiarować w prostocie życia; wspólna lektura to najbardziej wartościowy prezent.

Najnowsze recenzje
1
...
71 72 73
...
77
  • [awatar]
    kkarwacka
    Przyjemne ilustracje, przyjemna treść. Dobra, bezprzemocowa lektura dla młodszego odbiorcy. Może na raz, może na więcej. Nas nie porwała.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Spodziewałam się czegoś więcej. Czegoś dostosowanego do małego, lub chociaż średniego odbiorcy. Zamiast tego otrzymujemy nijaki przewodnik po wybranych miejscach w Polsce (rzeczywiście wartych odwiedzenia, choć nie wszystkimi zainteresujemy dziecko), ze zgrabnymi, choć nie zawsze istotnymi opisami i... koszmarnymi ilustracjami. Oprawa graficzna książki jest tak nietrafiona, że chyba bardziej się nie dało tego zepsuć. Ilustracje nie są dostosowane ani do odbiorcy małego, ani dużego; nie idzie z nich wyciągnąć ani inspiracji, ani nie oddają wiernie rzeczywistości, ani magicznego klimatu wspominanych miejsc. Największy minus całej książki.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Fantastycznie, pięknie i pomysłowo wydana książka. Każda strona zachęca do zapoznania się ze wszystkimi, graficznie różnymi, rozproszonymi po stronie informacjami. Są one interesujące, dobrze podane i kompletne na tyle, by budowane na ich podstawie wyobrażenie o piratach nie było tylko barwną, romantyczną fantazją.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Książka typu wyszukiwanka, z ilustracjami opatrzonymi nierozbudowaną częścią opisową przedstawionych wydarzeń. Kreskówkowe, dowcipne, pełne szczegółów ilustracje w nierażącej palecie barw. Różnorodność przedstawionych sytuacji z życia piratów zachęca do sięgania do książki więcej jak raz. Każda ze stron inspiruje dziecko z bogatą wyobraźnią do zainicjowania lub podjęcia zaproponowanych zabaw. Nic w książce nie razi, humoru dla starszych znajdzie się wystarczająco dużo, by rodzic z przyjemnością spędził nad wyszukiwaniem sporo czasu z dzieckiem. Mało jasny jest jedynie podział ilustracji na poszczególne miesiące - nie wszystkie są wymienione, szkoda.
  • [awatar]
    kkarwacka
    Anatomia i fizjologia człowieka ujęta w formie przejrzystego, interesującego atlasu/albumu. Treści i ilustracje dostosowane do dzieci. Realistyczne a zarazem ładne rysunki nie odstaszają, nie "krzyczą" kolorami, nie wynaturzają prezentowanych zagadnień. Na potrzeby młodszego odbiorcy zdecydowanie kompletna i udana pozycja.
Planowane i pożądane pozycje
1
...
132 133 134
...
138
  • Droga do domu
    Gyasi, Yaa
  • Historia pszczół
    Lunde, Maja
  • Córka pustyni
    Howell, Georgina
  • Czochrałem antarktycznego słonia i inne opowieści o zwierzołkach
    Golachowski, Mikołaj
  • Wilk
    Hayder, Mo
  • Lekcje z pingwinem
    Michell, Tom
Należy do grup
  • [awatar]
    las_w_nas
  • [awatar]
    Montessori

Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo