Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
katarzynakat
Najnowsze recenzje
1
...
24 25 26
...
71
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Branna" to kolejne z serii dopełnienie do książki "Ryder", również przedstawiająca losy braci Slater. Z tego typu uzupełnieniem spotkałam się tylko w przypadku tej serii stworzonej przez L.A. Casey. Moim zdaniem jest to pomysł bardzo dobry! • W tej książce Branna spodziewa się dziecka. Marzenie jej i Rydera się spełnia. Po niespodziewanym ślubie z mężczyzną jej życia postanawiają udać się w najlepszy w życiu czas - czyli podróż poślubną. Wyjazd przygotowany, domek gotowy na ich przybycie, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi urządzają ich o tym, że coś się może wydarzyć. Autorka, w tej części zaskakuje nas pewną wiadomością. Wspaniałą nowiną dla przyszłych rodziców. Akcja dynamiczna, chociaż jak to w tych dopełnieniach bywa jest zbyt krótka. Trudno się rozstać z tymi bohaterami. Pomimo początkowych wątpliwości co do tej serii, teraz wiem, że zdecydowanie warto poznać przygody Braci Slater. W "Brannie" mamy drobny wstęp do kolejnego tomu, w którym ukażą się wyczekiwane przeze mnie losy Damiena i Allany, których historia od początku owiana jest tajemnicą. Bracia wreszcie mogą spać spokojnie, ale czy na pewno? Znając umiejętności L.A. Casey, to z całą pewnością nie będzie to koniec ich niesamowitych przygód. Bohaterowie teraz są znacznie dojrzalsi, znoszą pewne sytuacje z innymi, mniej dziecinnym podejściem, a rodzina Slayterów ciągle się powiększa. To zdecydowanie przyjemna lektura, która przedłuża nam miłe chwile spędzone w towarzystwie chłopaków Slater oraz ich wybranek serca. Ja zaliczam się do grona osób, które z wielką radością poznaje ich życiowe perypetie, a autorka ma dobry sposób na to, aby czytelnikowi dostarczyć odpowiednią dawkę rozrywki. • Cóż więcej można dodać? Kto zna tę serię niewątpliwie sięgnie po "Branne", a kto z Was jeszcze nie czytał poprzednich wybuchowych części, bez wahania sięgnijcie po tę książkę, bo braci Slater warto czytać!
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Szmaciana lalka" to thriller, który po ostatniej scenie zostawia czytelnika w poczuciu bezradności i szoku. Historia w niej zawarta to wielowątkowa, skomplikowana motanina zdarzeń, w wyniku których giną z pozoru przypadkowi ludzie. • Daniel Cole w tej powieści stworzył niesamowity klimat, który nie odpuszczał aż do ostatniej strony. Akcja rozpoczyna się makabrycznym morderstwem. Sześć zmarłych osób, których części zostały zszyte na wzór szmacianej lalki. Detektyw William Fawkes zostanie wystawiony na życiową próbę. Czy poradzi sobie z demonami, które zostaną odkopane w trakcie żmudnego śledztwa? Czy wraz z byłą partnerką, detektyw Emily Baxter, uda im się zapobiec tragedii kolejnych pięciu osób, które morderca wymienił w liście? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie musicie przeczytać tę książkę! Cole skonstruował wieloaspektową fabułę, na którą składają się punkty widzenia różnych bohaterów. Poznajemy działania głównego bohatera Wolfa, nowego współpracownika Edmundsa oraz wspomnianej już Baxter. Każdy stara się rozwiązać tę niewyobrażalnie trudną sprawę, jednak kiedy powoli docieramy do prawdy, ta zdecydowanie będzie dla nas zaskakująca. To moje pierwsze spotkanie z Danielem Cole, ale nie ostatnie. Z wielką przyjemnością zabieram się za lekturę drugiego tomu tej serii, czyli "Przynęta", której recenzję przeczytacie wkrótce. Autor ma dar do wprowadzania czytelnika w nastrój niepokoju, lęku i lekkiego dreszczyku emocji, gdy zbliżamy się do daty kolejnego zabójstwa. Retrospekcje, wspomnienia i niezbyt chlubna przeszłość, to wszystko dodaje smaku całej historii i rozbudowuje fabułę o kolejne wątki, motywy i spekulacje. Plątanina zdarzeń, w której na końcu wszystko się wyjaśnia, zabieg trudny do wykonania i ciężki w odbiorze, ale przy odpowiedniej dawce skupienia książkę pochłania się w niesamowicie szybkim tempie. To trzeba po prostu przeczytać! • Cole, jeśli mogę to tak ująć, w pewnym sensie gra nam na nosie, dlatego, że kiedy wydaje nam się, że znamy dalsze losy bohaterów, przewidujemy następne wydarzenia, okazuje się, że wcale tak łatwo nie jest. Lubię tego typu powieści. Sprawiają, że nie można się od nich oderwać, a sama lektura jest czystą przyjemnością. Chcę więcej takich niesamowitych historii!
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Echo" to kontynuacja serii Czarny Lotos autorstwa E.K Blair. To książka dla osób o mocnych nerwach, wytrzymałych uczuciach i zdrowym sercu. W tej powieści nie możecie być pewni niczego, bo nic nie jest takie, jakie się wydaje. • Po pierwszej części myślałam, że kontynuacja nie może mnie już zaskoczyć. Myliłam się! E.K. Blair jest mistrzynią w tym gatunku. Mroczny klimat, tak bogato skonstruowane charaktery postaci, dosadny język i momentami przerażające sytuacje to wszystko sprawia, że losy Elizabeth pochłania się w moment. Akcja rozwija się w miejscu gdzie skończył się poprzedni tom. Widzimy jak cały, misterny plan Elizabeth odbił się na jej psychice, jej życiu. Kiedy nieplanowane emocje zniszczyły cały wybudowany mur, za którym chowała się od dzieciństwa. Teraz już wie, że śmierć nie sprawia, że miłość i nienawiść od tak znikną. Czuje, że jej teraźniejsza sytuacja jest kompletnie bez wyjścia, jest w opłakanym, tragicznym stanie psychicznym, a to co będzie się działo w dalszych etapach przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Sądzę, że tego cyklu nie będzie w stanie nic przebić. Tak upleciona, uwikłana i splątana akcja, gdzie czytelnik nie może być pewny, kto żyje, kto nie, kto jest dobry, kto zły wciąga nas w niesamowity wir wydarzeń. Mieszanina miłości i nienawiści na największym poziomie. Dziwię się, że lubię takie książki, ale to co mnie do nich ciągnie to ten specyficzny charakter. Nie ma tu mdłej, miłosnej opowiastki o cudownym, bogatym życiu. Za to otrzymujemy dawkę brudnych emocji, prawdziwy przekrój psychologiczny głównych bohaterów i niesamowity splot zdarzeń. Autorka, aby jeszcze bardziej podkreślić wydarzenia, "wywleka" ze swoich postaci wszystkie najgorsze cechy ludzkie. Pokazuje naszą obrzydliwą naturę, nasze zezwierzęcenie i to, że wszystko, co nas w życiu spotyka kształtuje nasz charakter w dalszym życiu. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej serii i nie mogę się doczekać następnej części. • "Echo" to książka dla dorosłego, dojrzałego czytelnika. Nie nadaje się dla nastolatków czy młodzieży. Aby dobrze ją zrozumieć, trzeba otworzyć się na to co autorka ma nam do zaoferowania, bo tutaj nie ma zwyczajnej opowieści o miłości, zdradzie, czy trudnych życiowych dylematach, za to jest brutalność, nienawiść, pożądanie i samookaleczanie i trud życia z poczuciem winy.
  • [awatar]
    katarzynakat
    "Tylko dla Ciebie" to książka idealna na nadchodzące zimowe, mroźne wieczory. Wprowadza nas w gorący klimat dwóch przeciwstawnych charakterów oraz niebezpieczeństw, na które narażone są związki na odległość. Czy relacja Sydney i Jacka ma szansę na zbudowanie solidnych fundamentów, tak aby ich miłość przetrwała bardzo trudny czas? • Sydney i Jack to para, która z przelotnej znajomości stworzyła cudowny związek. Pomimo przeciwności losu, o których mogliśmy przeczytać w poprzedniej części, postanowili spróbować realizować swoje plany i marzenia, jednocześnie nie skreślając swojej miłości. Główna bohaterka, wraz ze swoją przyjaciółką Sienną wyruszają w wyśnioną międzynarodową trasę koncertową wraz ze znanym zespołem, która ma być początkiem ich zawrotnej kariery. Dla Sydney, poza radością ze spełniania własnych pragnień, będzie się to wiązało z tęsknotą, opuszczniem i osamotnieniem, bo mężczyzna jej życia, nie będzie mógł z nią podróżować. To też stanie się trudnym egzaminem dla Jacka, jego zaborczości, zaufania i chęci kontroli wszystkiego, co dotyczy jego ukochanej. Autorka nie oszczędziła również jego, sprawiając, że dotychczasowe życie, jakie znał, w co wierzył, legło w gruzach. Mężczyzna będzie musiał przewartościować swoje plany i wszystko to, co do tej pory uważał za pewnik. Vi Keeland ma niesamowicie przyjemy styl pisania. Tworzy książki, które są wciągające, dynamiczne i jednocześnie sprawiają wiele przyjemności, pomimo, że momentami są bardzo przewidywalne. "Tylko dla ciebie" to historia o miłości, życiu, bliskości drugiej osoby i zaufaniu, które musi być podstawą każdej relacji. Moim zdaniem ta część jest zdecydowanie lepsza niż "Tylko twój". Tam akcja okrojona z każdej możliwej strony skupiła się tylko na przelotnym romansie, natomiast tutaj mamy pełną emocji, napięcia i zwykłych ludzkich tragedii i zmartwień opowieść o rodzącym się uczuciu i poznawaniu drugiego człowieka, a rodząca się sława i kariera nie staną na drodze do szczęścia głównych bohaterów. • Podsumowując, jest to pełna intryg, życiowych zakrętów oraz dylematów historia, po brzegi wypełniona emocjami, pożądaniem i namiętnością. Z całą pewnością pomoże się zrelaksować po ciężkim dniu.
  • [awatar]
    katarzynakat
    Historii braci Slater chyba nie trzeba Wam przedstawiać. A jeśli nie mieliście okazji poznać losów tych pięciu braci to nadrabiajcie zaległości jak najszybciej, bo Ryder i Branna już czekają na Was! • Ryder to najstarszy z braci, wreszcie doczekałam się jego historii. Burzliwy związek z siostrą Bronagh. Brannę mogliśmy poznać już w poprzednich tomach i jedno co wiemy na sto procent to to, że nie jest dobrze. Tajemnicze nocne wyjścia, brak rozmów, sekrety, oddalanie się od siebie - to codzienność, w której żyje Branna. Czuje się w tym związku coraz gorzej i wie, że aby ruszyć dalej musi zerwać z przeszłością i kimś, kto wydawał się jej przyszłością, czyli Ryderem. Jednak, jak to w życiu Slaterów bywa, nic nie przychodzi łatwo - nawet zerwanie, a porywczy temperament mężczyzny skutecznie to jej utrudni. Nie pomaga też hermetyczne otoczenie, gdzie każda z jej przyjaciółek jest związana z Braćmi. W tej książce nie zabraknie kłótni, płaczu, dorosłych decyzji, które mogą zmienić ich losy. Nie ominą nas również demony przeszłości, które pomimo, że wydawałyby się już niegroźne, a jednak uderzą w najmniej oczekiwanym momencie. Myślę, że to właśnie za to tak mocno polubiłam ten cykl. Bohaterowie się zmieniają, dojrzewają, zakładają rodziny i prowadzą normalne, ustatkowane życie, a jednak tkwi w nich żyłka życia na krawędzi, bytu w niebezpieczeństwie i walka o najbliższych, nawet gdy ceną byłoby nawet własne życie. Książka z nieprawdopodobnymi zwrotami wydarzeń, często przewidywalna ale i tak sprawiająca przyjemność odkrywa przed nami kolejne sekrety, chociaż osobiście najbardziej czekam na część o Damienie i Allanie. Czuję, że tam to się dopiero będzie działo! • Bracia Slater to świetny cykl, który pokazuje nam moc miłości, solidarności braterskiej i potęgę rodziny, która jest w stanie zrobić dla siebie wszystko, pomimo ryzyka i niebezpieczeństwa. Ryder jako najstarszy z braci doskonale wie co to odwaga i ciężar odpowiedzialności za drugiego człowieka, a pomimo błędów potrafi zawalczyć o osobę, którą kocha najbardziej na świecie!
Ostatnio ocenione
1
...
62 63 64 65 66
  • Złamane pióro
    Borochowska, Małgorzata Maria
  • Igrzyska śmierci
    Collins, Suzanne
Należy do grup

grejfrutoowa
basia.ptasznik
ksiazkomania
ilona3
adisara1
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo