Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Książkę rozpoczyna list do diecezji Mediolanu obwieszczający radosny fakt, iż Joanna Beretta Molla zostanie ogłoszona świętą 16 maja 2004 roku przez Jana Pawła II. • Następnie podzielona jest na trzy części. • W pierwszej znajdujemy prezentację rodzinny Joanny i jej męża. W drugiej – wywiad z Pietro Mollą, mężem Joanny. Trzecia część przedstawia w skrócie drogę od beatyfikacji do kanonizacji. Zawiera też modlitwy – dwie ułożone przez Joannę i jedną za wstawiennictwem nowej świętej. • Książkę kończy kalendarium życia Joanny Beretty Molli. • Z wywiadu z Pietro Mollą wyłania się przepiękny obraz kochających się małżonków i ich rodziny. Joanny, która pozbywszy się mrzonek o pracy misyjnej, oddała się z radością powołaniu lekarki, żony i matki. I która wniosła radość w surowe i aż do przesady zapracowane życie inżyniera. • Piękna, budująca książka. Polecam.
-
Anna Przedpełska-Trzeciakowska, jak sama wspomina we wstępie, napisała książkę bez ambicji naukowych. Jest to opowieść „tłumacza, który spędził wiele czasu nad przekładami utworów jednej autorki”. Solidny tłumacz przy okazji zainteresuje się życiem autora i otaczającym go światem. • W taki oto sposób – niejako mimochodem (ale przecież wyczuwa się przy lekturze ogrom pracy tłumaczki) – powstała arcyciekawa książka o Jane Austen, jej rodzinie, uwarunkowaniach historycznych i konotacjach etyczno-filozoficzno-literackich. Książkę czyta się jak dobrą, porywająca powieść, choć wiele zostało wysnute na podstawie skąpych nieraz informacji. • Autorka charakteryzuje również wszystkie utwory tej niezwykłej pisarki – łącznie z najwcześniejszymi młodzieńczymi próbami. • Książka opatrzona licznymi czarno-białymi zdjęciami, bardzo ładnie wydana, w twardej oprawie. Prawdziwie łakomy kąsek dla wszystkich wielbicieli twórczości Jane Austen. • Polecam.
-
Perypetie pewnej rodzinki. Jest mama, tata, Marysia – narratorka, która marzy o akwarium, jej starszy brat Wojtek, młodszy Mikołaj i najmłodsza Zosia, zwana Josią. Jest też opiekunka Madzia i jej tata – specjalista akwarysta. Dzięki niemu oraz dzięki determinacji Marysi i pomysłowości Mikołaja, rodzina powiększa się o rybki w akwarium pod wdzięczną nazwą „gupikowo”. • Przygód jest sporo, najwięcej z rybkami w roli głównej. • Książka w wygodnym do czytania formacie, w broszurowej oprawie, z sympatycznymi ilustracjami Przemysława Liputa.
-
Trzy mole książkowe – Historynek, Wierszynek, Militarek – siedzą sobie w bibliotece, oczywiście podjadają książki, a gdy nikt im nie przeszkadza (znaczy się, ludzie), wyłażą ze swych kryjówek i dzielą się wiedzą. Rzecz jasna, historyczną. I tak sobie gawędzą, biorąc na warsztat po kolei najważniejsze wydarzenia z dziejów Polski. Od Chrztu w 966 roku aż do Okrągłego Stołu w 1989 roku. Zahaczają też o odkrycia, wynalazki i literaturę. • Książka dedykowana dzieciom, zabawnie ilustrowana przez Anetę Krellę-Moch.
-
Wszystko zaczęło się od wywiadówki, po której tata omal nie dostał zawału. No tak, słabe oceny z matematyki, polskiego są może jeszcze czasem zrozumiałe. Ale same jedynki z historii?! • Na dokładkę, o zgrozo!, okazało się, że i tata nie jest orłem. Dlatego dziadek zarządził rodzinne korepetycje. • I tak sobie rodzinnie gawędzą przy różnych okazjach, „przerabiając” w sposób zupełnie bezbolesny (a za to bardzo interesujący i wchodzący do głowy), wszystkich władców Polski – od Mieszka I aż do Stanisława Augusta Poniatowskiego. • Świetna książka. Jeśli ktoś myśli, że historia jest nudna – niech koniecznie sięgnie po „Jagiełłę pod… prysznicem". Dedykowane dla dzieci, ale koniecznie do rodzinnego czytania!