Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
juliankietlinski
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
18
  • [awatar]
    juliankietlinski
    Głupia , nudna , nieciekawa, denna, rozczarowująca , przereklamowana , skrótowa … okropna. Paskudnie się zawiodłem bo bardzo Libię postać Ahsoki. Jeśli również lubisz tę postać - odpuść sobie lekturę.
  • [awatar]
    juliankietlinski
    Nie warto … po prostu nie warto . Odpuście sobie .
  • [awatar]
    juliankietlinski
    Czasami jest tak że mimo słabych rysunków komiks może się obronić dobrym scenariuszem. Jednak w drugą stronę to nie działa. I tak jest tutaj. Francis Manapul robi naprawdę świetną robotę z swoimi rysunkami ale niestety Buccelato zawodzi w kwestii scenariusza. Fabuła za bardzo pędzi , nie może się skupić na jednym wątku bo przeskakuje do następnego. Można myśleć że komiks z Flashem powinien być szybki i dynamiczny. Pewnie tak ale nie w ten sposób. Daje trzy gwiazdki ze względu na rysunki.
  • [awatar]
    juliankietlinski
    Najlepszy komiks o Supermanie , jaki znajdziecie w naszej wspaniałej bibliotece. Genialna , w sumie można powiedzieć antologia, składająca się z krótkich historii z każdego ważnego momentu z życia Supermana. Każdy zeszyt narysowany i pisany jest inaczej i każdy ma własny klimat. Max Landis jako scenarzysta nie traktuje czytelnika jak idioty i nie mówi niczego wprost co daje masę frajdy. Jak wspomniałem każdy zeszyt jest inny ci daje całą gamę uczuć podczas lektury. Od niewinnych początków na farmie do herosa jakiego wszyscy znamy. Nie polecam tego dzieła jako pierwszy komiks o Człowieku Jutra , gdyż jest tu dużo wiele nawiązań i by się z nich cieszyć trzeba mieć jakaś tam wiedzę . Nie jakąś encyklopedyczną ale jakąś tam na pewno. Film o Supermanie wychodzi w lipcu tego roku więc będzie doskonała okazja. Fantastyczny komiks !!!
  • [awatar]
    juliankietlinski
    Ta seria jest po prostu beznadziejna. Czytanie ( a raczej pobieżne przeglądanie dymków i kadrów ) było istną męczarnią !! Pierwszy tom mimo że też nie zachwycał, miał przynajmniej jakąkolwiek historie. W tomie drugim nie wiadomo o co chodzi , fabuła donikąd nie zmierza a scenarzysta bez powodu wyciąga jakieś alegorie polityczne , rasowe , filozoficzne … naprawdę próbowałem . Ale nie da się tego czytać. Plus rysunki prze-brzydkie. Mam nadzieje że w końcu natrafię na jakiś komiks Granta Morrisona który mi się spodoba , bo jak narazie natrafiam na same niewypały.
Ostatnio ocenione
1
...
20 21 22
...
30
  • Preludium nieskończoności
    Hickman, Jonathan
  • Star Wars. Star Wars. Zemsta Sithów
    Christensen, Hayden
  • Star Wars
    Daniels, Anthony
  • Star Wars
    Christensen, Hayden
  • Star Wars
    Baker, Kenneth George
  • Star Wars
    August, Pernilla
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo