Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
joanna_poland
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    joanna_poland
    Kolejna cześć sagi nie zawodzi i cały czas trzyma czytelnika mocno w napięciu. W krótkim odstępie czasowym dochodzi do wielu zwrotów akcji i kiedy już myślimy, że mamy pewność jak zakończy się kolejna scena, to autor znów nas zaskakuje i zmienia losy swoich bochaterów. Z pewnością żaden fan Gry o tron nie będzie zawiedziony.
  • [awatar]
    joanna_poland
    Drugi tom opowieści o Krainach Westeros wciąga równie szybko i mocno jak pierwszy. Poznajemy dalszy ciąg losów Sansy, Aryi, Jona, Brana, Catelyn, Tyriona i Daenerys, a także nowego bohatera jakim jest Davos i punkt widzenia Theona. Książka jest obszerniejsza i wiele się w niej dzieje, chociaż mam mały niedosyt jeżeli chodzi o postać Theona. Książka trzyma w napięciu, a z każdą przeczytaną stroną chcemy zostać wciągnięci w historię głębiej i dalej.
  • [awatar]
    joanna_poland
    Książka niesamowicie wciąga wymuszając na czytelniku samodzielną analizę i nawet kiedy już jesteśmy pewni jaki jest wynik, to nagle okazuje się, że prawda jest głębsza niż nam się zdawało.
  • [awatar]
    joanna_poland
    Książka podobnie jak serial wciąga od pierwszych stron. Martin w niesamowity sposób przenosi czytelnika w krainy Siedmiu Królestw, nie pozwalając się oderwać od książki. Polecam tę pozycję nie tylko fanom serialu, ale rownież tym, którzy nie mieli z nm styczności.
  • [awatar]
    joanna_poland
    Świetna! Wciągająca od pierwszych stron i trzymająca w napięciu do samego końca. Ciekawie napisana z perspektywy trzech głównych bohaterek, co pozwala nam, czytelnikom, wczuć się w każdą z nich i zrozumieć ich postępowanie.
W trakcie czytania
  • Pięćdziesiąt twarzy Greya
    James, E. L.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo