Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
joanna15
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    joanna15
    są książki które udają, że dotykają tematu, który interesuje większość ludzi - sensu życia. Ta do takich nie należy. Sam tytuł mówi wiele, ale na szczęście, nie wszystko. Jaka jest życiowa rola kobiety, tej tzw inaczej "płci pięknej"? A tej, z której opadł już czar pierwszej młodości? Kiedy skończył się czas pożądania jej ciała przez mężczyznę, który chciał ją zapłodnić? Pytając z innej strony, jak żyć? W tej książce znalazłam odpowiedź i mam podejrzenie, ze nie jest to całkowicie literacka fikcja. Zbyt bardzo zgadza się z tym czego sama doświadczam i słucham od moich przyjaciółek. Im więcej czytam literatury włoskiej, tym bardziej stwierdzam, że naród ten jest bardzo podobny w pewnych sferach do naszego. Być może tylko wśród mężczyzn "z odzysku", do wzięcia, w wieku 40+ jest więcej takich, którzy rzeczywiście się do tego nadają ;-) Serdecznie polecam.
  • [awatar]
    joanna15
    Nie zgadzam się z zamieszczoną recenzją. Książkę czyta sie jednym tchem. Aczkolwiek nie jest to raczej pozycja dla ludzi bez refleksji o życiu (czyli zazwyczaj chodzi o bardzo młodych) Z jednym wyjątkiem-jeśli ktoś jako młoda osoba bardzo był zżyty z kimś starszym, to też z przyjemnością przeczyta. Szczególnie zderzenie dwóch pozornie diametralnie różnych światów: dziecka i osoby pod koniec życia - powala. W każdym wieku jesteśmy ludźmi i choć życie pisze różne scenariusze, to wszyscy pragniemy w głębi serca tego samego...Akceptacji, miłości, poczucia sensu i bezpieczeństwa. A gdzie to możemy znaleźć? O tym właśnie jest ta książka. Serdecznie polecam.
  • [awatar]
    joanna15
    Mieszanie uczucia... • Zaczęło się intrygująco i obiecująco. Jeśli ktoś interesuje się tym, co dzieje się pomiędzy prawnikami a klientami i na sali sądowej, to bedzie zadowolony. Jednak tytułu sensacyjnej książki roku to bym jej nie dała.Coś około 30stej strony mnie bardzo zniesmaczyło, jesli chodzi o wątek sensacyjny. Nie napiszę co konkretnie, bo zdradzę fabułę komuś, kto jednak zechce przeczytać. Czytam dużo sensacji, więc takie "niedopracowania" rażą. Dobrnęlam do końca...nie było efektu wow , ale troche puff ;-) Jednak wolę Miłoszewskiego.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo