Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
15 16 17
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Przyznam, że namęczyłam się z tą pozycją, oj namęczyłam. Po drodze przeczytałam pięć innych, a do tej jak za karę. No nie mój klimat, co by to nie znaczyło. Doceniam jednak pracę pani Tokarczuk, jaką włożyła w stworzenie tego dzieła, niezaprzeczalna.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Po pierwsze i przede wszystkm książka nie jest o powstaniu, jak sama się zasugerowałam tytułem. A jeśli ktoś lubi rodzinne tajemnice, niewyjaśnione wypadki, w których giną wtajemniczeni, i wiele innych niedomówień to to jest właśnie ta książka. Czy można domyśleć się zakończenia, jak to niektórzy próbują? Nie wiem, ja nie wybiegam do przodu, delektuję się tym co akurat teraz, ale czuwam. Jak na polską pozycję to dla mnie super, no to nie o miłości więc może dlatego .
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Bardzo ciekawa pozycja. Występuje tu wiele zawiłych relacji międzyludzkich o różnym zabarwieniu emocjonalnym: jest miłość, przyjaźń, nienawiść, ból i tęsknota,i pewnie jeszcze coś. Możemy obserwować jak sobie z tymi uczuciami radzi główna bohaterka, jak nawiązuje się najciekawsza więź między nią a małą dziewczynką, córką przyjaciółki, z którą roztała się w nienajleprzych okolicznościach. Potem tworzenie się nowych i odnawianie starych znajomości damsko-męskich. No i sama dziewczynka bardzo ciekawie radzi sobie z niezwykle trudną sytuacją. Oj jest tego trochę, a to nie łatwo podjąć tak ważne życiowe decyzje jak tu właśnie. Spora dawka wzruszeń, ale i humoru. Warto !
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Bardzo przyjemna historia miłosna. Postacie silne, nieprzeciętne,o gwałtownych charakterach i mocnych zasadach. Sceny tzw łóżkowe konkretne, nie jakieś owijanie. No i rzeczywiście sceneria cyrku bardzo orginalna. Po prostu sympatyczna lektura.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    "Sieroce pociągi" bardzo mnie wzruszyły, przez większą część czasu miałam wilgotne oczy, bardzo przejmujący temat. Książka uchyliła gdzieś we mnie bardzo delikatne skrytki, poruszyła dalekie wspomnienia, ile z nich zostało, jak wpłynęły na moje dalsze życie. Opisana historia dzeci to zwykłe ludzkie poszukiwanie miłości, bezpieczeństwa, zrozumienia, ale chyba najbardziej przynależności do kogoś, tworzenia wspólnie rodziny, posiadania wspólnych wspomnień, tradycji. Niezwykłe było też stwierdzenie, że te wszystkie traumatyczne przeżycia były jednak potrzebne, by doprowadzić do obecnego stanu, że wszystko dzieje się po coś, nic nie jest bez powodu, nawet te najgorsze wydarzenia. Książka o której nie sposób zapomnieć!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
31
  • Horyzont
    Małecki, Jakub
  • Wszystkie kwiaty Alice Hart
    Ringland, Holly
  • Ferma blond
    Adamczyk, Piotr
  • Tam, gdzie czekał anioł
    Schrammek, Dorota
  • Sekret, którego nie zdradzę
    Gerritsen, Tess
  • To, co zostawiła
    Wiseman, Ellen Marie
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo