Zaopiekuj się mną...

Tytuł oryginalny:
My best friend`s girl
Autor:
Dorothy Koomson
Tłumacz:
Elżbieta Piotrowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2008-2012)
Arlekin (2001)
Autotagi:
druk
powieści
Więcej informacji...
4.7 (3 głosy)

Kamryn i Adele były sobie bardzo bliskie. Ich przyjaźń wydawała się silniejsza niż całe zło tego świata. Do czasu. Gdy Kamryn dowiaduje się, że jej narzeczony zdradził ją z jej najlepszą przyjaciółką, dla dziewczyny staje się jasne, że w jej życiu nie ma już miejsca dla dwóch najbliższych dotąd osób. Są rzeczy, których wybaczyć nie można - należy do nich sytuacja, w której inna kobieta rodzi dziecko twojego ukochanego. Kilka lat po burzliwym rozstaniu Kamryn otrzymuje list, w którym Adele prosi ją o wizytę w szpitalu. Umierająca kobieta błaga dawną przyjaciółkę o to, by adoptowała jej córeczkę. Każde spojrzenie na pięcioletnią Tegan przypomina Kamryn o utraconym szczęściu. Czy można wymagać takiego poświęcenia?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Genialna książka. Jest bardzo wzruszająca. Jestem zakochana w każdej książce tej autorki. • Polecam wszystkie!
  • Bardzo ciekawa pozycja. Występuje tu wiele zawiłych relacji międzyludzkich o różnym zabarwieniu emocjonalnym: jest miłość, przyjaźń, nienawiść, ból i tęsknota,i pewnie jeszcze coś. Możemy obserwować jak sobie z tymi uczuciami radzi główna bohaterka, jak nawiązuje się najciekawsza więź między nią a małą dziewczynką, córką przyjaciółki, z którą roztała się w nienajleprzych okolicznościach. Potem tworzenie się nowych i odnawianie starych znajomości damsko-męskich. No i sama dziewczynka bardzo ciekawie radzi sobie z niezwykle trudną sytuacją. Oj jest tego trochę, a to nie łatwo podjąć tak ważne życiowe decyzje jak tu właśnie. Spora dawka wzruszeń, ale i humoru. Warto !
  • Świetna książka. Rola chrzestnych nie opiera się na dawaniu prezentów z okazji wielkich wydarzeń w życiu dziecka. To wielka odpowiedzialność, pomoc rodzicom w jego wychowaniu i rozwoju, a w razie nieszczęścia przejmując na siebie całkowitą opiekę nad dzieckiem. Czy chrzestni zdają sobie z tego sprawę? Czy są na to gotowi? • Polecam pozostałe książki autorki.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Dorothy Koomson
Tłumacz:Elżbieta Piotrowska
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2008-2012) Arlekin (2001)
Serie wydawnicze:Pi2 Pi "Pi" (kwadrat) Pi - Albatros Seria Pi 2 Pi2 - Albatros
ISBN:83-238-0069-3 978-83-7359-579-8 978-83-7659-774-4 83-7359-579-8 978-837539-579-8 978-83-359-579-8 978-83-7359-774-4
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 22 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo