Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
22 23 24
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    ...aaa i najważniejsze... polecam czytać w nocy... gdy wszyscy w domu śpią... czytana w dzień nie ma tej mocy ;)
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Akcja książki rozgrywa się w Moskwie za rządów Stalina, a bohaterami są osoby z najbliższego otoczenia wyżej wymienionego tyrana. I w tym momencie właściwie każdy kto chociaż trochę zna historię może się domyśleć jakie to są relacje. Trudno jest wyobrazić sobie jak można żyć w tak okrutnych czasach, gdzie nie można było ufać nikomu, donosili na siebie członkowie rodziny. I w tych czasach prześladowań pojawia się jednak miłość, pełna namiętności, poświęcenia, taka do końca, przebaczająca. Gdy czytam takie historie coś we mnie się buntuje, że jakim prawem ktoś może zniszczyć to co jest największym sensem życia, dlaczego ktoś decyduje o losie innych. Co ciekawsze książka oparta jest na faktach, występują autentyczne postacie. Warto!!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Niesamowita! Niezwykła i cudowna! Magiczna, wzruszająca i jedyna w swoim rodzaju! Przebywanie z tą książką to jedna, wielka przyjemność! Nawet nie próbuję więcej pisać, "Chmurdalię" trzeba po prostu przeczytać!!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książka "Źródła miłości" jest przede wszystkim niezwykle aktualna. Temat in vitro czy adopcja, może mniej u nas popularne wynajmowanie surogatek to stale powtarzane wątki rozmów i wywiadów. Nawet w momencie czytania usłyszałam wiadomość o możliwości wyboru już nie tylko płci dziecka, ale nawet dobrania sobie koloru oczu, rodzaju włosów i tym podobne dziwności. Czy to nie za duża ingerencja w naturę? Czy do tego zmierza świat żeby już w najw­cześ­niej­szym­ stadium życia mieszać i decydować kto może być a kto znika? A przecież nie wszyscy uczestniczący w tym procederze są uczciwi, i dla niektórych to świetny biznes. Książka jest autentyczna, porusza bardzo delikatne i bardzo trudne sprawy: jak żyć nie mogąc mieć dziecka? Do czego można się posunąć, żeby osiągnąć ten cel? Wiele pytań natury moralnej i zwykłej ludzkiej. Opisy sytuacji życiowych młodych kobiet, które decydują się być matkami zastępczymi na okres ciąży otwiera oczy na wiele problemów. Akcja powieści w większej części rozgrywa się, i to całkiem sprawnie, w Indiach i na pewno są tam inne warunki, ale tak czy inaczej historia, która zaczyna się od małej Amelii pozostawia dużo do przemyślenia. Polecam!!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Muszę przyznać, że się trochę wkopałam z tą książką! Zrzucam winę na okładkę, która wyraźnie przykuwa uwagę, a zwłaszcza hipnotyczne oczy opiekunów, w kolorze krwi! Zazwyczaj piszę krótko i teraz też nie bardzo mam chęć się rozpisywać, ale gdybym mogła to całkowicie podpisuję się pod opinią Amarisy, i do Niej, mam nadzieję, że nie weźmie mi tego za złe, odsyłam wszystkich znajomych! Zastanawiające skąd tak dużo rewelacyjnych opinii? No cóż każdy czyta co lubi, ja przeczytałam, ale nie lubię i nie polecam!!
Ostatnio ocenione
1 2 3 4 5
...
31
  • Dla jej dobra
    Wiseman, Ellen Marie
  • Dygot
    Małecki, Jakub
  • Totentanz
    Gorzka, Mieczysław
  • Plotka
    Kara, Lesley
  • Cherub
    Piotrowski, Przemysław
  • Zjadaczka grzechów
    Campisi, Megan
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo