Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
17 18 19
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Przyznam, że trochę się zmęczyłam czytaniem tej pozycji. Wszystko byłoby w miarę dobrze gdyby w tej literaturze nie było tyle o literaturze. Wszyscy główni bohaterowie są różnej formy pisarzami i wiele miejsca w tej książce poświęcono temu o czym i kiedy będą pisać, co już napisali, dla kogo i w jakim celu. A już przegięciem dla mnie było cytowanie całch rozdziałów ich fikcyjnych powieści, na co to komu? Pozostała część była zupełnie przyzwoita, choć trudno mówić o przyzwoitości gdy wszystkim myśli wędrują tylko wokół jednego tematu: seksu, ale to akurat mi nie przeszkadzało.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Jestem bardzo mile zaskoczona!!! Zazwyczaj nie czytam opowiadań, bo..., chyba idzie o objętość, że niby w większej pozycji można więcej zawrzeć i to jest błąd myślowy! A "małżeństwo" to tylko potwierdza. I po tej pozycji miałabym ochotę na spróbowanie czegoś więcej, oczywiście w tym stylu. Opowiadania niezwykle intrygujące, zaskakujące, czyta się je z ogromną ciekawością, jednym haustem. Oczywiście dużo przemyśleń, skrajnych emocji, co uwielbiam po lekturze.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książka mnie nie porwała. Na pewno powodem był trudny sposob wyrażania myśli przez autora, często nie wiedziałam o czym mówi. Temat powieści też nie jest łatwy, i sporo było krwawych opisów, ale w końcu to książka o wojnie i o tym jakie spustoszenia w człowieku potrafi spowodować. Na pewno uwagę przyciągały fragmenty z opisami pracy tunelarzy, koszmarne. Część powieści z przed wojny i te współczesne kawałki jak dla mnie mało ciekawe.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książka niezwykła! Lubię takie prawdziwe historie, pisane zwykłym, prostym językiem, przez co zyskują jakby autentyczność, mają więcej ciepła, to jak rodzinne wspomnienia. Natomiast temat jest bardzo trudny i poważny. Opowieść o siostrach, które zostały wchłonięte przez wojenną zawieruchę, tracą najbliższych, są świadkami wielu ludzkich tragedii, a same próbują zachować choć cząstkę człowieczeństwa. Trudno jest oceniać innych w tak skrajnie nieludzkich warunkach, gdzie za drobiazg można było stracić życie. Jak przeżyć to piekło i dalej żyć z podniesioną głową. Pomimo wielu tragicznych scen książka jest pelna ciepła, wiary w ludzi, nadziei. Zdecydowanie polecam.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książka na pewno zapadła mi gdzieś głęboko w serce - taki temat. Im człowiek starszy tym z większymi emocjami przeżywa te wszystkie historie. Ciśnie się tyle pytań, czuje się potężny żal, ale jest też ogromna duma, podziw i głeboki szacunek dla tych wszystkich młody wówczas ludzi, którzy sie zdecydowli, chociaż tak naprawdę nie wiedzieli na co się porywają. Temat Powstania Warszawskiego zawsze ściska mi gardło ze wzruszenia! Filmu nie widziałam (jeszcze), ale zdjęcia umieszczone w książce świetnie dopełniają treść.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo