Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    No po prostu za emocje jakie wywołała stawiam mocną dychę!! I właściwie nic więcej nie muszę dodawać. Nerw taki, że pytanie dlaczego czyta się takie pozycje nasuwało się parokrotnie.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Nie czytam biografii, więc dlaczego ta? To było jedyne nazwisko, które pamiętałam, z tamtych czasów, z pośród tamtych ludzi. Góry przerażają, a jednocześnie przyciągają. Byłam parę razy w naszych górach i już czułam ogrom tych tworów, ich siłę, i przewagę. Tego się nie da zrozumieć, dlaczego ludzie z własnej woli, i tylko właściwie dla własnej satysfakcji walczą z tak potężnym żywiołem, walczą z własną słabością. Czułam przerażenie gdy wraz z kolejnymi ekipami zdobywałam kolejne ośmi­otys­ięcz­niki­. Chyba nie da się w domowych warunkach odczuć tego przenikliwego mrozu, wiecznych ciemności, halucynacji spowodowanych wysokością, ciągłym zagrożeniem, stałym ocieraniem się o śmierć. Książka świetnie napisana, niezwykłe zdjęcia uzupełniają wyobrażenia. Postać Jerzego Kukuczki wyjątkowa. Pełen szacunek! Lekturę polecam, niezapomniane wrażenia!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książki tej autorki można brać w ciemno i być pewnym wysokiej noty. Tak też jest w tym wypadku. Czyta się z wielką przyjemnością, ciekawością i mnóstwem pytań. I oto chodzi, żeby nie było nudno!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Koniec trylogi i szkoda gdyż było przyjemnie. Ostatnia część była taka jaką lubię czyli trochę nieziemskich klimatów, sterowanie emocjami i czynami, przenikanie myśli i postaci. Dobry King!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    O nie nie ! Historia mnie nie wciągnęła, nie wzruszyła, nie ma mowy o łzach! Z przerażeniem stwierdziłam, że kojarzy mi się z Grejem brrr! Chciałam coś lekkiego na święta, ale bez przesady , pewien poziom powinien być utrzymamy !Zawiodłam się!
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo