Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwonaga0307
Najnowsze recenzje
1
...
18 19 20
...
30
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Na filmie bawiłam się przednie, książkę czytałam z nieznikającym uśmiechem, sama przyjemność, spora dawka relaksu.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Książce mówię stanowcze NIE! Temat nie jest odkrywczy, zgadzam się, że przekazane są pewne istotne wartości, co jest plusem książki, ale oprawa wg mnie bezadziejna. Być może, albo na pewno książka skierowana jest do młodego czytelnika i w tym cały problem, że nim nie jestem. I jak dla mnie zbyt amerykańska rzeczywistość, na szczęście u nas jeszcze tak nie jest. Szkoda czasu!!
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Całkiem przyjemna lektura. Napisana ładnym, poprawnym językiem, bez udziwnień i bez wulgaryzmów tak wszechobecnych w polskiej kulturze, z bardzo ujmującym humorem. Nie jest to jednak wyłącznie lekka i przyjemna opowieść. Opisane historie tytułowych sześciu córek są bardzo różne, każda ze swoim bagażem radości i trosk, a jeszcze w tle historia Polski, dużo jak na jedną nie za obszerną książkę. I to jest dla mnie niewielki, a jednak minus tej pozycji: trochę zbyt krótkie choć treściwe przedstawienie kolejnej córki, jej młodości i teraźniejszości, i gdy się z nią zapoznasz przechodzimy do następnej. Zabrakło mi jakby kontynuacji, pozostałam z zapytaniem co dalej z nimi wszytkimi. Ale było warto.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Nie oceniałam pierwszej części, pomyślałam, że zrobię to w całości.Jakżeż to inna książka od tych wszystkich nowości, tak w treści, jak i w słowie. Myślę,że czasem przyda się taka odskocznia. Opisy dziewiczej przyrody, przeważnie mroźnej, bohaterowie twardzi, dumni i mściwi. I wiele pouczających słów, wręcz zdawałoby się kazań, jak się w życiu zmieniać na lepsze, jak pracować nad sobą i innymi, by zasłużyć na miłość Boga i ludzi. Trudne to są czasy i warunki, gdy zdani jesteśmy na dziką przyrodę i kontakty z ludźmi z tych okolic, a jednak nic nie jest oczywiste, i wiele razy byłam zaskoczona obrotem wydarzeń. Nie żałuję.
  • [awatar]
    iwonaga0307
    Moim zdaniem kolejna udana książka poczytnej autorki. Bardzo lubię gdy w treści pojawia się cała plejada bohaterów-charakterów, dodam nietuzinkowych. Bardzo lubię gdy książka oprócz rozrywki dostarcza mi także jakiejś wiedzy i to tu otrzymałam w ogromnej dawce, i do tego w przystępny sposób. Historia Jacoba i jego matki jest owszem bardzo poruszająca, ale mnie równie mocno poruszyła postać młodszego brata: przez chorobę odsuniętego na daleki plan, dla którego brak już matce czasu. To chyba cena jaką płaci rodzina gdy w domu ktokolwiek zaczyna niedomagać. I jeszcze jedno może tym razem pozytywne spostrzeżenie, że zespół aspergera rozpoznano u wielu osób, które osiągnęły wielki sukces: znany reżyser, pisarz, i inni. Na pewno warto
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo