Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
iwakalu
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    iwakalu
    Tak naprawdę to nie wiem, czy ja miałam złe dni czytając tą książkę, czy ta książka naprawdę nie zrobiła na mnie wrażenia? Niby, ciekawa, zagadkowa, czasem bił od niej czarny humor... ogólnie więc powinnam być na tak, lecz miałam wrażenie, jakby autor na siłę wlókł mnie przez kolejne rozdziały...niby miało się coś zaraz wydarzyć, ale odwlekało się to w czasie. Usypiałam podczas czytania. Wciągnął mnie jedynie koniec, ale podejrzewam, ze było tak tylko dlatego, ze wiedziałam, że zaraz zobaczę wreszcie tylnią okładkę. Niby jest to tom 1...mimo wszystko, jeśli wpadnie mi w ręce kolejny to dam mu szansę...żeby sprawdzić czyja to wina, że książka mnie nie ujęła. Autora czy moja.
  • [awatar]
    iwakalu
    Jak dla mnie jeszcze lepsza niż pierwsza część. Bardzo dobra płynność połączenia z „36 tydzień”. Co kilka stron przestawałam czytać, dziwiąc się, że autorka ma tak bujną wyobraźnię. Nic nie jest takim jak założyłam biorąc tą książkę do rąk. Jedynie końcowa część trochę mnie zawiodła, bo po tych całych zawiłościach sprawy, miałam nadzieję, że i zakończenie będzie spektakularne, jednak okazało się takie jak myślałam 😊 ogólnie jednak rewelacja!
  • [awatar]
    iwakalu
    Rewelacyjna! Trzyma w napięciu do tego stopnia, że przewracając strony nie wiesz co się wydarzy. Książka przeczytana w 6 godzin.
  • [awatar]
    iwakalu
    Każda książka tego autora ma w sobie tą magiczną nutkę strachu i zastanawiania się do praktycznie ostatniej strony: Ale kim jest przestępca?? Uwielbiam Sebastiana Fitzeka od momentu kiedy przeczytałam "Śmierć ma 143 cm wzrostu". • "Pasażer 23" ma w sobie wszystko co powinien mieć dobry thiller, dobry, niecodzienny wątek, interesujące miejsce akcji oraz ten rewelacyjny znak zapytania wiszący nad książką :) Z czystym sumieniem polecam.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo