Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ilonaCz
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    ilonaCz
    Książka dla dzieci w wieku około 12 msc (wiadomo, że każde dziecko rozwija się inaczej). Dużo szczegółów, postaci, o których można opowiadać dziecku godzinami, dniami i nocami. Na każdej stronie się coś dzieje. Dziecko może poobserwować różne wydarzenia, dowiedzieć się, co się dzieje, gdy ktoś poślizgnie się na skórce od banana, obserwuje jak wygląda dana pora roku. Nie mamy na chwilę obecną kolejnych części, także ciężko mi określić czy jest sens kupować wszystkie części. (w każdej występują te same postacie). Ale po jedną na pewno warto sięgnąć, dziecko będzie zadowolone, rodzic też.
  • [awatar]
    ilonaCz
    Z ilustracjami Stanisława Rozwadowskiego książeczka warta polecenia. Wypożyczyłam ją dla dziecka i jestem pod wrażeniem. Ciężko teraz w księgarni znaleźć książeczki o tak pięknych ilustracjach, wierszyki są krótkie, wpadają w ucho i coś przekazują. Dziecko zafascynowane rysunkami.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo