Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ggreegg
Najnowsze recenzje
1
...
5 6 7 8 9
  • [awatar]
    ggreegg
    Warto poczytać choćby dla porównania książki z filmem. Moim zdaniem książka jest dużo lepsza i na pewno to ją bym polecał. W filmie niestety nie w pełni oddano psyc­holo­gicz­nego­ znaczenia złożoności problemów Pata; jego życiowego celu, fanatyzmu sportowego (w tym fanatyzmu kibica), zwichrowanej psychiki i całej gamy innych wewnętrznych aspektów życia głównego bohatera.
  • [awatar]
    ggreegg
    Z przykrością stwierdzam, że to zdecydowanie najsłabsza część cyklu. Bohaterowie niby tacy sami (charaktery), ale ich przygody bardziej przypominają czcze przechwałki niż wartką przygodę. Nudno i zbyt sentymentalnie. Bardzo często autor przywołuje wspaniałe karty historii Hiszpanii, ale to takie bardziej samochwały. Nawet powiedziałbym, że cała ta opowieść to jak kontynuacja "serialu" bez pomysłu na wątek. Tylko, żeby coś napisać, ale już nieważne co i jak...
  • [awatar]
    ggreegg
    Piękny album. Świetna książka do pooglądania pięknych zdjęć.
  • [awatar]
    ggreegg
    Wybitne dzieło. Przystępnie napisane, choć nie da się ukryć, że zawartość jest niemal encyklopedyczna. Warto mieć taką książkę pod ręką - tak żeby od czasu do czasu zaglądnąć - dla lubiących Kino.
  • [awatar]
    ggreegg
    Książka bardzo fajna. Zarówno jako kryminał, jak i obyczajówka. Taka trochę obyczajówka dla dorastających chłopaków, gdzie wątek zaradnego chłopca świetnie sprawdza się jako motyw przewodni w literaturze. Zresztą miałem przez to wrażenie, że książka jest dość podobna do innej "Chłopięcych lat". • Minusem jest jednak nieco mało prawdopodobna fabuła. Bo jak się dobrze temu przyjrzeć, są pewne rzeczy, które zakrawają o uśmieszek. Zwłaszcza pod koniec. Zdarzają się pewne sytuacje, zbiegi okoliczności, które nie powinny się w normalnych okolicznościach zdarzyć.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo