Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
GCh
Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6 7 8
  • [awatar]
    GCh
    Nie jest to literatura wysokich lotów. Za to wiernie oddaje problemy dnia codziennego rodziny zastępczej borykającej się z psychicznymi ranami przyjętej do rodziny 10-letniej Donny. Bardzo wzruszająca, pouczająca i warta przeczytania. Polecam wszystkim rodzicom. Ta książka to świetny kurs dobrego, mądrego rodzicielstwa.
  • [awatar]
    GCh
    Czyta się dobrze, już od pierwszych stron. I tak już do końca - trudno się oderwać. Pomysł na fabułę - niezły, w paru miejscach zaskakujący. Polecam nie tylko miłośnikom horrorów. Warto przeczytać.
  • [awatar]
    GCh
    Zmęczyłam. Gdyby autor nie wygładził tak swoich zapisków, swoich poczynań, to byłby to w miarę ciekawy kawałek historii o losach mazurskich Niemców. Tym bardziej, że teamtyka nie jest zbyt często podejmowana przez autorów. Ale przez to "ugrzecznienie" treści - a mam wrażenie, że i faktów - wartość książki w mojej ocenie znacznie spadła.
  • [awatar]
    GCh
    Jestem rozczarowana. Autorka rozbudza ciekawość czytelnika po to, by w końcu czytelnik przekonał się, że ... historia ta kończy się byle jak. Mam wrażenie, że autorce zabrakło pomysłu.
  • [awatar]
    GCh
    To, w co trudno nam, zwykłym ludziom, uwierzyć, przydarzyło się wykładowcy jednej z lubelskich uczelni. Ten gość to dopiero ma opory, by uznać, że to co się wokół niego dzieje, rzeczywiście się dzieje. Czyta się świetnie. Polecam.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo