Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ewamik1
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    ewamik1
    Bardzo ciekawa historia młodego mężczyzny, który po rozstaniu z żoną zatrudnia się w odosobnionym pensjonacie jako pracownik do wszystkiego. • Na miejscu styka się z różnymi dziwnymi i niepokojącymi sytuacjami i zjawiskami. Nic nie jest takie jak się wydaje, tak samo jak zakończenie historii. Polecam osobom, które lubią historie niesamowite i takie z dreszczykiem.
  • [awatar]
    ewamik1
    "Normalna" narracja przeplata się z pamiętnikiem "pisanym" przez kota, ściślej mówiąc kotkę o męskim imieniu Burbur.To akurat, a ściślej mówiąc język pamiętnika mnie drażnił, ale sama mocno pogmatwana historia kryminalna może być.
  • [awatar]
    ewamik1
    Główna bohaterka osiemnastolatka, która z nikim jeszcze się nie całowała i nie uprawiała seksu zostaje przez rówieśników wyśmiana, wykpiona. Chce być jak inni, podziwia przyjaciółki , z których jedna to zadeklarowana lesbijka , druga hetero sypiająca z kim popadnie. Najmilsze, najbardziej przyjazne towarzystwo to oczywiście wszystkie współczesne odmiany płci i skłonności. Jak ktoś lubi takie " nowoczesne "problemy i klimaty to może przeczytać, ale po co ?
  • [awatar]
    ewamik1
    Oczekiwałam przyjemnej lektury, a jak dla mnie okazała się nudna. Z trudem przebrnęłam 186 z 332 stron. Przez kilkanaście stron bohaterowie i bohaterki siedzą niemal cały czas w kawiarni i raczą się kawą i calvadosem w sporych ilościach. Dialogi nijakie.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo