Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ewa10
Najnowsze recenzje
1
...
7 8 9
...
16
  • [awatar]
    ewa10
    Przepiękna powieść, od której nie sposób się oderwać! Chce się czytać, żeby zobaczyć jak bohaterowie poradzili sobie w danej sytuacji, a już na następnej stronie wpadają w nowe tarapaty. Moyes udowadnia, że jest wrażliwą i czujną obserwatorką życia oraz relacji międzyludzkich. Gorąco polecam!
  • [awatar]
    ewa10
    Powieść, która ma coś w sobie! Mankell udowadnia, że jest mistrzem w obserwowaniu ludzi różnych kultur oraz opisywaniu ludzkiego świata za pomocą metafor. Oryginalne ujęcie problemu utraty własnej tożsamości, który okazuje się łączyć ludzi i żyjące w nienaturalnym środowisku zwierzęta.
  • [awatar]
    ewa10
    Ciekawa, oryginalna i poruszająca (momentami tak bardzo, że czuje się pokusę, by wybiec parę stron do przodu i upewnić się czy dany wątek zakończy się pomyślnie). Jodi Picoult i tym razem nie pozostawia Czytelnika obojętnym wobec losu kreowanych przez siebie postaci- także tych drugoplanowych- co bez wątpienia świadczy o jej kunszcie pisarskim. Polecam, uprzedzając, że "Przemiana" nie jest prostym czytadłem do pociągu czy na plażę, ale zmusza do głębszej refleksji.
  • [awatar]
    ewa10
    Przepiękna książka, która zapada w pamięć każdemu, komu nie jest obojętny los zwierząt. Chyba pierwsza powieść w moim życiu, która zrobiła na mnie tak duże wrażenie! Warto, by zapoznało się z nią każde dziecko!
  • [awatar]
    ewa10
    Jo- Ann Mapson stworzyła przepiękną powieść o tym, jak radzić sobie z różnego rodzaju stratą. To osiągnięcie tym większe, że udało jej się uniknąć zarówno typowej dla tej tematyki melancholii, jak i ckliwego optymizmu,a Czytelnik niemal z każdą stroną odbudowuje swoją wiarę w przyszłość. Bardzo żałuję, że autorka jest mniej znana w Polsce. Chętnie przeczytałabym inne jej powieści i zachęcam do sięgnięcia po "Drzewo Solomonów" (zwłaszcza jeśli ktoś lubi klimaty powieści Luanne Rice, Jodi Picoult czy Jojo Moyes).
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo