Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
ewa10
Najnowsze recenzje
1
...
4 5 6
...
16
  • [awatar]
    ewa10
    Przepiękna, wzruszająca opowieść o sile bezinteresownej miłości, która potrafi być silniejsza niż więzy krwi. Postacie, ich historia i mistrzowsko nakreślona sceneria amerykańskiego Zachodu pozostają na długo w myślach i sercu. Aż trudno uwierzyć, że ta dojrzała powieść jest debiutem autorki! Ta książka nie potrzebuje rekomendacji, wystarczy po prostu otworzyć pierwszą stronę.
  • [awatar]
    ewa10
    Jojo Moyes ponownie serwuje czytelnikom solidną dawkę poczucia humoru, wzruszeń, a przede wszystkim dobrej prozy i choć trzecia część historii losów Louisy Clarck nie budzi już takich emocji jak niezapomniane "Zanim się pojawiłeś", z pewnością warta jest poznania i odniesienia do własnego życia.
  • [awatar]
    ewa10
    Pełna uroku romantyczna opowieść, przesycona pięknem Rzymu i smakowitym aromatem kawy (po którą naprawdę chce się sięgnąć po przeczytaniu pierwszych stron!). Diego Galdino z mistrzostwem i nie bez humoru dokonał prawdziwej analizy emocji i uczuć doświadczanych przez zakochanych. Polecam!
  • [awatar]
    ewa10
    Przepiękna powieść, w której słodko- gorzki realizm życia przeplata się z mistrzowskim poczuciem humoru, a całość doprawiona jest smakowitymi listami o życiu i gotowaniu. Wciągająca, niebanalna fabuła i bardzo sugestywne opisy. Oby powstawało więcej tego typu powieści. Gorąco polecam!
  • [awatar]
    ewa10
    Wciągająca, mroczna i pełna niepokoju fabuła, podczas konstruowania której autorka doskonale przeplata fikcję z wątkami autentycznymi. Polecam wszystkim fanom thrillera psyc­holo­gicz­nego­.
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo