Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
elzbieta.banicka
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    elzbieta.banicka
    Kiedyś po Ciebie wrócę, historia współczesnej rodziny, której zaginęła Ania - córka, siostra, ukochana... Czy Roksana, siostra Ani, dowie się co się stało tamtej nocy w której zniknęła Ania ??? Czy kumpel z dawnych lat, będzie tylko kumplem ? Czy pozna prawdę pośród tylu kłamstw? Wciągająca opowieść, wzruszająca, pełna emocji do ostatniej strony. Gorąco polecam.
  • [awatar]
    elzbieta.banicka
    Kim jest Adam??? • Dzieckiem, a może mężczyzną…. Poznajemy go w trudnych okolicznościach dla Niego. Rodzina opiekuńcza przygarnia go, po to aby po osiągnięciu pełnoletności mógł odejść i mieć własne życie. Czy to będzie takie proste ? Adama szargają w środku emocje i skomplikowane jego życie, w sumie już dorosłe życie… jednak w domu zastępczym odnajduje spokój, bratnią duszę, która czuje zbyt mocno… Jak potoczą się losy Adama, czy początkowe założenie opuszczenia domu zastępczego będzie takie proste ?? • Książka opisuję historię Adama, którą poznajemy cząstkowo, każdy sekret oddzielnie. Jest to książka przy której można się wzruszać, śmiać się, współczuć i płakać… Polecam dla osób, które czują zbyt mocno….
  • [awatar]
    elzbieta.banicka
    Książka inna niż poprzednie Katarzyny Michalak. Wzrusza, zaskakuje i daje złudne nadzieję na szczęście. Poznajemy na początku autorkę powieści która pisze, aby zrealizować swoje marzenie… Bohaterami jest dwójka dzieci, którzy zostali przez los skrzywdzeni, a dzięki krzywdzie jaka ich spotyka w domach rodzinnych zostają przyjaciółmi. Jednak ich przyjaźń musi przetrzymać wiele prób… Polecam !!!
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo