Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
To cz. IV cyklu : DWÓR NA LIPOWYM WZGÓRZU, cyklu opowiadającego o kobietach z rodziny Horczyńskich / Aniela - nestorka rodu - bohaterka cz. I ; Sabina - jej córka cz. II ; Klara - wnuczka Anieli, starsza córka Sabiny i Lilianna / • Cykl " Dwór na Lipowym Wzgórzu " to piękna przyroda, wspaniali bohaterowie i historie przedstawiające prawdy rodzinne oraz sekrety sprzed lat . To też opowieść o kobietach silnych, odważnych, pełnych determinacji. • Główną bohaterką cz. IV jest Lilianna , dziewczyna marząca o światowej karierze pianistki, studentka instrumentalistyki na uczelni w Wiedniu , której plany życiowe trochę krzyżuje choroba babci. • POLECAM tę część cyklu / jak i pozostałe / , z fabułą pełną muzyki, intrygującą i wzruszającą, z wątkami rodzinnymi, przyjacielskimi , romansowymi i przesłaniem, że marzenia to też własne szczęście.
-
POLECAM tę bardzo ciekawą książkę, której autorką jest korespondentka TV w Watykanie i Rzymie, a prywatnie żona byłego gwardzisty szwajcarskiego, od lat mieszkająca w Watykanie. • Była sąsiadką trzech papieży : Jana Pawła II - u schyłku jego pontyfikatu, Benedykta XVI i obecnego Franciszka. • W tej niezwykłej książce autorka wprowadza nas za mury miasta - państwa za Spiżową Bramą, ukazując kulisy jego funkcjonowania i specyfikę , z jednej strony jako siedziby papieża i ciekawego turystycznie miejsca, a z drugiej jako ojczyzny dla tych, którzy tam mieszkają, pracują , robią zakupy i idąc po bułki spotykają papieża. • Książkę chłonęłam z zaparty tchem, bo to jakby skarbnica wiedzy nie tylko o zabytkach Watykanu , jego ogrodach i historii państwa o zamykanych na noc bramach , oprócz Bramy Św. Anny przy której pełnią nocną wartę gwardziści , ale też opowieść o codziennym życiu 440 mieszkańców , na 44 hektarach za Spiżową Bramą , okraszona własnymi przeżyciami autorki.
-
Jarosław Molenda - GORSZYCIELKI. DZIEWCZYNY, KTÓRE ŁAMAŁY TABU I KONWENANSE. • POLECAM tę plejadę Polek nieprzeciętnych, inteligentnych, niezależnych , kobiet które nie chciały być tylko ozdobą ramienia mężczyzny. • Emancypantki czy karierowiczki ? • A oto i one artystki, pisarki, malarki, działaczki społeczne i kobiety interesu : GABRIELA ZAPOLSKA, TAMARA ŁEMPICKA, MARIA DULĘBIANKA , MARIA KOMORNICKA, ZOFIA SADOWSKA, KAZIMIERA ALBERTI, IRENA KRZYWICKA, HELENA RUBINSTEIN , ZOFIA STRYJEŃSKA i MICHALINA WISŁOCKA.
-
Historia tak tragiczna , jak tragiczne mogą być wydarzenia II wojny światowej, do których we wspomnieniach wraca bohaterka powieści. • 16 - letnia wówczas Agnieszka , łączniczka AK, wracając do domu, znajduje przy nasypie kolejowym, opatulone w poduszkę niemowlę , prawdopodobnie wyrzucone przez matkę z transportu. Ale jak tu wytłumaczyć się przed otoczeniem z nagłego pojawienia się młodziutkiej dziewczyny z dzieckiem? Radę na to znaleźli dziadek Agnieszki wraz z miejscowym proboszczem. I tak młoda łączniczka zostaje matką ukochanej Zosi ,na długie lata skrywając przed córką, wojenną tajemnicę . Zgodnie z rodzinną tradycją Klonowskich, Zosia podobnie jak inni z rodu ma drzewo ze swym imieniem w tejże tytułowej alei. POLECAM.
-
POLECAM tę powieść pełną tajemnic rodzinnych z przeszłości, a też skandalu w małżeństwie bohaterki. • Spadek po ojcu, dwa domy, poróżnia w przeszłości dwie siostry, z których jedna wyjeżdża do Indii. • Po latach dom, który pozostał w rodzinie, dziedziczy Rose, bohaterka powieści, wnuczka jednej z sióstr i postanawia dowiedzieć się, co tak naprawdę poróżniło siostry. • Wyjaśniając rodzinną tajemnicę, wkracza Rose w świat dekadencji lat trzydziestych. Bohaterka nie jest też wolna od swoich własnych małżeńskich problemów.