Strona domowa użytkownika
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Najnowsze recenzje
-
Amanda Quick - KOLORY ZMIERZCHU • bardzo się ucieszyłam, bo lubię warsztat pisarski tej autorki. Kiedy zaczęłam lekturę od recenzji w Lubimy czytać.pl /2 recenzje/ i przeczytałam jedną z nich opatrzoną 10 czerwonymi gwiazdkami - uznałam ARCYDZIEŁO!. • Dawno nic nie czytałam pani Jane Ann Krentz / używającej w powieściach historycznych pseudonimu Amanda Quick, a w kryminałach i powieściach przygodowych - Stephanie James, w obyczajowych - używanego na co dzień, a podobno debiutowała pod panieńskim nazwiskiem Jane Castle/ dlatego ucieszyłam się z wydania przez Amber nowego romansu historycznego, z wątkiem kryminalnym, tyczącego epoki wiktoriańskiej.. • Niestety książka, wbrew pochwał recenzentek, nie zachwyciła mnie, choć trup ściele się gęsto, a perypetie miłosne też. • Nie wiem - czy tłumaczenie kiepskie, czy zbyt pospieszne pisanie, bo nawet druga z recenzentek / recenzja króciusieńka/ oceniając całość jako dobrą, podkreśla mroczność wątku kryminalnego. • Nie polecam, zbytnio nie ganię - zaleta : czyta się płynnie i szybko.
-
Cristina Morato - KRÓLOWE PRZEKLĘTE • Książka uznana za historyczną, ale dla mnie to trochę biografie, trochę opowieści o sześciu kobietach, które nosiły korony najważniejszych tronów Europy, to opowieść m.in o szwedzkiej królowej Krystynie, Marii Antoninie, królowej Wiktorii i cesarzowej Austrii, słynnej Sissi /Elżbiecie/. Książka bardzo wciągająca.
-
Angelika Kuźniak - STRYJEŃSKA. DIABLI NADALI • Ciekawa biografia przybliżająca sylwetkę niezwykle barwnej postaci, jaką była malarka Zofia Stryjeńska: która budziła podziw, ale też i zawiść; która pławiła się w sławie, by potem znaleźć się nędzy. A wszystko na tle odzyskanej niepodległości, WYBITNYCH dwudziestolecia międzywojennego, hitleryzmu i stalinizmu • I wyruszamy na królewskie komnaty:
-
Luca Dotti - AUDREY w DOMU : wspomnienia z kuchni mojej matki z przepisami, fotografiami i prywatnymi historiami. • To prywatny świat legendy kina widziany oczyma syna, ilustrowany niepublikowanymi wcześniej fotografiami z domowego archiwum, przepisami na potrawy, które uwielbiała ona sama, jej rodzina i przyjaciele domu. Wyjątkowa książka.
-
Natalia Jagiełło- Dąbrowska - NASZE KIEDYŚ • W notce biograficznej na obwolucie książki wyczytałam, że autorka jest "mieszkanką miasteczka niedaleko Bydgoszczy". Koronowo znam, a w Bydgoszczy przemieszkałam parę dziesiątków lat, więc tym bardziej zainteresowała mnie ta książka. Nie dlatego, że spodziewałam się wyczytać o urokach Koronowa, miasteczka które bardzo lubię, bo nad niedalekim Zalewem spędzałam wiele wakacji, czy w końcu o mojej rodzinnej Bydgoszczy - ale wiedziałam, że rzecz będzie o wakacjach na Majorce Polki, która od lat swoje życie związała z Londynem. • Ta debiutancka powieść Pani Natalii jest pełna hiszpańskiego lata, gorących uczuć i zabawnych momentów, a także głębokich przeżyć retrospektywnych głównej bohaterki. • Książkę o wartkiej akcji miło i szybko się czytało, a tempa nadawała przewaga dialogów, choć drażnił mnie miejscami dosadny język przeżyć intymnych, gdzie aż prosiło się o subtelność i ciepło przeżywanych przez bohaterów chwil. Autorka kończąc ostatni rozdział słowami "koniec części I" - sugeruje w niedługim czasie ciąg dalszy historii Julii i pięknego "Hiszpano-Amerykanina" - Hektora.