Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
e_paduch
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    e_paduch
    Prosty, latwy w odbiorze język ksiazki, szybko sie czyta. Ciekawa historia, wczulam sie w losy bohaterki, jednak zbyt dużo opisow seksualnego wykorzystywania nieletnich stal sie dla mnie meczacy. To książka, ktora trudno ocenic. Z jednej strony wciaga, jest sie ciekawym jak potocza sie losy bohaterki, z drugiej mecza brutalne opisy i naiwnosc dziewczyny.
  • [awatar]
    e_paduch
    Książka, która na początku zaciekawia, potem trochę męczy, następnie na chwilę wciąga, by na końcu zostawić nas z refleksją nad życiem, ludzkimi wyborami. Każdy może zadać sobie pytanie, czy zmieniłby coś w swoim życiu, czy postąpiłby inaczej gdyby miał taką możliwość. Nie jest to może magiczna książka, ale na pewno bardzo refleksyjna.
  • [awatar]
    e_paduch
    To pamietnikarska opowieść autorki o dzieciństwie w komunistycznej a potem już wolnej Albanii. Świat zakłamania i absurdów, takich które przywołują skojarzenia z polskimi realiami z tamtych czasów. Lea wychowana w świecie pozornej miłości do Envera Hoxy, próbuje zrozumieć szyfry z rozmów dorosłych, ale odpowiedzi pozna gdy nastapi demokracja. Dzięki tej książce lepiej poznalam tożsamość Albanczykow, zrozumiałam jak wiele mamy z nimi wspólnego. Fascynująca i odkrywcza książka.
  • [awatar]
    e_paduch
    Czytałam okiem osoby, która mieszkała w tym niezwykle przyjaznym kraju jakim jest Rumunia. Każdy rozdział rozwija hasło lub temat związany z Rumunią - czasem pobieżnie, innym razem bardziej szczegółowo. Dla tych, którzy byli i znają Rumunie książka nie wniesie wiele nowej wiedzy poza ciekawostkami historycznymi, językowymi i medialnymi. Dla tych, którzy chcą poznać kraj, może być fajnym wprowadzeniem w temat.
  • [awatar]
    e_paduch
    Cudowna książka. Delia i Mark Owens sprawili, że poczułam jakbym naprawdę była w Afryce. Dosłownie poczułam emocje jakie się ma stojąc twarzą w twarz z lwem czy hiena. Wraz z Owensami cieszyłam się gdy nad Kalahari padał deszcz i świat budził się do życia a płakałam gdy tracili przyjaciół ze świata zwierząt. Bohaterami ich opowieści są zwierzęta, ale każdy ma tutaj swoje imię, nikt nie jest anonimowy. Opisywane tu relacje rodzinne i przyjacielskie wśród lwów czy hien, życie na sawannie autorów tworzy tak fascynującą całość, że nie można się oderwać. To pamiętnikarska książka przyrodnicza pisana przepięknym językiem. Bardzo polecam.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo