Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
dariusz
Najnowsze recenzje
1 2
  • [awatar]
    dariusz
    UWAGA SPOILER Jedna z ciekawszych książek z serii Gwiezdnych Wojen. Pokazana z punktu widzenia Ciemnej Strony Mocy, myśli i racje osoby prze­kszt­ałca­jące­j się w Sitha. Dodatkowym aututem jest akcja odbywająca się w Starej Republice.
  • [awatar]
    dariusz
    Konkretne przepisy, niczym kucharskie: chcesz zrobić takie zdjęcie ? ustaw tak, tak i tak. Dzięki oryginalnemu podejściu to jest przydatna książka, która odniosła sukces, ale uwaga - siłą rzeczy przeznaczona jest dla posiadaczy aparatów w których można cokolwiek ustawiać.
  • [awatar]
    dariusz
    Zajęcia z języka polskiego, szczególnie dla nastolatka zorientowanego w kierunkach inżynierskich potrafią być 45 minutową kaźnią. To przebijanie się przez lektury, począwszy od cierpień romantycznych jednostek, poprzez cierpienia naszego narodu, cierpienia narodów sąsiednich, cierpienia wszelkich narodów a gdy tych już zabraknie to cierpienia narodów antycznych. • Nie zapomnę jak wtedy z odsieczą nadszedł nasz dzielny Dywizjon 303 ! Dla mnie najmilej wspominana lektura. Nieustająca akcja bez zbędnych dłużyzn, cierpień i rozmyślań, podniebne pościgi i bohaterstwo, niczym w lekko kiczowatym, ale jakże przyjemnym amerykańskim filmie. • Opisuję w wersji audio, bo naszło mnie żeby sobie odświeżyć tą pozycję właśnie w takiej formie. Tylko ja mam z Henrykiem Pijanowskim nie Tomaszem Marzeckim.
  • [awatar]
    dariusz
    "Dark Plebania" • Nie wypowiem się jakoś negatywnie, ale z niestety nie będzie tu zachwytów. Nie mogłem pojąc własciwie o co w tym chodzi, brak głównego bohatera, brak jakiejś wyraźnej i głównej misji do wykonania. Odpowiedź jest prosta - wszystko jest pisane jako serial. To taka "Plebania" tylko w klimatach dark fantasy. Przychodzi facet, siada przy stole, przychodzi drugi facet też przy nim siada. Gadają o tym jak to ciężko jest w pracy i nie chce im się wstawać rano, 10 minut, po czym jeden wyciąga miecz i coś tam drugiemu obcina, soczysty opis jak krew i jakieś flaki się rozbryzgują po ścianach, kolejne 10 minut. To nie ma środka, początku, końca, nie ma fabuły, po prostu tasiemiec. Nie ma tam też wyraźnych wad, nie zauważyłem nic naiwnego, kiepsko opowiedzianego, przekolowanego. Nie jest źle ani dobrze, jak dla mnie nie ma nic :)
  • [awatar]
    dariusz
    Kultowa pozycja :) Ogólnie to dramat i połowę wypełniała przedrukowana instrukcja, ale śmiem twierdzić, że ta książka wychowała nasze pokolenie programistów, więc i bez niej nie powstałby niniejszy portal :) Postawic w gablocie za szkłem i trzymać się z daleka :)
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Należy do grup
  • [awatar]
    gwiezdne-wojny
  • [awatar]
    Bajki

lukrecja
Imagawa_Yoshimoto
aquarius
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo