Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Dagmarara
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    Dagmarara
    "(...) W najgorszych latach trwania w nałogu nie chciałem być wyzwalany; nałóg był jedyną rzeczą, która trzymała mnie przy życiu. To mi przypomina niesamowitą historię: pewien człowiek, dotarłszy do Nieba, zobaczył swoje życie jako wielką, piaszczystą plaże. Wzdłuż drogi widniały dwa ślady na piasku, choć miejscami można dostrzec tylko jeden. Wtedy człowiek powiedział do Boga: "Widzisz, Panie, towarzyszyłeś mi przez całe życie, ale w najtrudniejszych momentach musiałem iść sam. Potrzebowałem Cię, a Ciebie nie było". A Bóg mu odpowiedział: "Moje dziecko, ten jedyny ślad, który widzisz w najtrudniejszych miejscach, należy do mnie. Niosłem Cię wtedy na rękach". " • Laurent daje świadectwo, ukazując najciemniejsze momenty swojego dzieciństwa i wczesnej młodości, pragnie uświadomić młodych jak łatwo wpaść w nałóg i pogubić się w życiu. Nazywa się "Rozmiłowanym w Jezusie", po tym, jak Bóg "wywrócił (mu )życie do góry nogami, objawiając (mu) swojego Syna". Udowadnia, że jeśli zawierzysz swoje życie Bogu, możesz liczyć na cuda!
  • [awatar]
    Dagmarara
    "(...) W moim dziwacznym dzieciństwie matkę zastąpiła trwoga. Towarzyszy mi wiernie, wiecznie do dyspozycji, jak mama w domu. Strach czeka na mnie, odnajduję go, kiedy tylko zechcę. Uczy mnie obserwacji i ćwiczy moją pamięć. Bez tego narkotyku moje życie byłoby smętne, mdłe, nudne, Gdzie nie ma sensu, trzeba trochę pieprzu." Obraz dzieciństwa trudny do wyobrażenia, nawet w najgorszych snach. A jednak Tim to przeżył i pomimo ciągłych przeciwności losu, wychodzi na prostą. W jego życiu nie ma przypadków, choć przez długi czas nie był tego świadomy. Historia smutna, poruszająca, momentami zabawna, pokazuje, że można być bardziej "niep­ełno­spra­wnym­ niż niepełnosprawny". Udowadnia także jak wielkie potrafi być miłosierdzie i jak dużą rolę odgrywa życie każdego człowieka. Polecam!
  • [awatar]
    Dagmarara
    Wiele razy Ania, autorka książki, powtarza, że "nie ma drogi na skróty", na wszystko trzeba zapracować. Historia autentyczna - świadectwo o poszukiwaniu szczęścia, akceptacji, o brutalnych zasadach rządzących w show biznesie, świecie modelek. Opowiada o tym, jak łatwo w życiu się zatracić, pogubić, ale też o tym, co w życiu jest najważniejsze. • Polecam nie tylko zagubionym w dzisiejszym świecie, podążającym za szczęściem materialnym, ale także tym, co szukają odpowiedzi na to, jak odszukać szczęście i spokój.
Ostatnio ocenione
  • Wyrwany z piekła
    Gay, Laurent
  • Silniejszy od nienawiści
    Guénard, Tim
  • Ocalona z piekła
    Golędzinowska, Ania
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo