Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
brandysa
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    brandysa
    Szukacie lekkiej lektury? Lubicie gładko podaną historię? Kochacie smoki? Ta pozycja jest właśnie dla Was :)
  • [awatar]
    brandysa
    W punktacji "gwiazdkowej" brakuje mi oceny "dobra". Po prostu dobra i naprawdę dobra. Książka jest rzetelnie napisana, z ciekawym wątkiem kryminalnym i fajnie poprowadzonymi dalszymi losami głównych bohaterów serii: Cormorana Strike'a i jego asystentki Robin. Czytając ją cieszyłam się, że J.K.Rowling vel Robert Galbraith zamierza napisać jeszcze kilka części z Cormoranem w roli głównej. Polecam :)
  • [awatar]
    brandysa
    Bardzo ciekawa książka, o nietypowym młodym człowieku, któremu przydarzył się nietypowy wypadek, w wyniku którego narodziła się ... nietypowa przyjaźń. Książka miejscami wesoła, miejscami refleksyjna - na pewno zostawia w głowie czytelnika trwały ślad.
  • [awatar]
    brandysa
    Lekka, przyjemna lektura na odstresowanie - jak większość z cyklu napisanego przez tego autora o Cottonie Malone. Dodatkowym atutem jest umieszczenie miejsca akcji wśród paryskich zabytków, co pozwala na chwilowe chociaż przeniesienie się do tego pięknego miasta. Miłym zwyczajem autora jest umieszczanie na końcu każdej książki komentarza oddzielającego prawdziwe fakty od fikcji literackiej.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo