Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
biuro11
Najnowsze recenzje
1
...
48 49 50
...
97
  • [awatar]
    biuro11
    Nie byłam zachwycona. Wątki zaczęte, nawet ciekawe ale niedokończone. Główna bohaterka nagle porwana i nie wiadomo co dalej. Szkoda czasu .
  • [awatar]
    biuro11
    To ostatnia pozycja autora, która została mi do przeczytania. Ludzie złamani przez życie, ludzie z problemami znajdują się całkiem przypadkowo. W bajecznej scenerii tajemniczego Torunia, gdzie można zjeść najlepsze pod słońcem pierniki można też znaleźć miłość.
  • [awatar]
    biuro11
    Jak każda książka autorki i ta niebywale wzrusza. Alicja odchodzi od męża alkoholika. Sama zajmuje się córeczką. Koleżanka namawia ją, żeby zarejestrowała się na portalu randkowym. Tu poznaje Maćka.
  • [awatar]
    biuro11
    Banalna powieść z przewidywalnym zakończeniem i duża ilością seksu.
  • [awatar]
    biuro11
    Przeczytałam wszystkie książki tej autorki. Wszystkie mi się podobały chociaż na czele jest Córka pedofila. To książki o ludziach pokrzywdzonych przez życie, ale na tyle silnych, że wychodzą z tych problemów obronną ręką. Tym razem także Eva główna bohaterka ma szczęście, bo los na jej drodze postawił znanego boksera Alexa. Dostała miłość, której się nie spodziewała.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo