Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
attitude22
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    attitude22
    Świetna książka. Cudowna historia. Trzeba przeczytać po kolei, bo można przegapić kilka ważnych szczegółów i wtedy książka traci swój wyraz. POLECAM :) Ksiażka jest w pierwszej 20tce najlepszych książkek jakie czytałam :) To, co najciekawsze zaczyna się dopiero po jej przeczytaniu ... :):) (kto przeczytał, ten wie po co mi chodzi;) )
  • [awatar]
    attitude22
    Przepiękna książka! Książka, w której można się przejrzeć jak w lustrze- realistyczny opis emocji i decyzji podejmowanych w zależności od tego jak jesteśmy dojrzali, powieść o przebaczeniu i winie. Fascynująca i zaskakująca opowieść odkrywająca zakamarki ludzkiej duszy, wzbogacona o niesamowite opisy życia w Afganistanie. Wzbogacającej lektury! :)
  • [awatar]
    attitude22
    Niezwykła historia, która ma nieskończenie wiele znaczeń.Pozostawia po sobie cień niepewności jaka ta nasza rzeczywistość naprawdę jest...? • Uważam, że książka ta jest zaskakującą ilustracją tego, czym naprawdę jest wolność wyboru. Polecam! :)
  • [awatar]
    attitude22
    Książka, która otwiera oczy na ... rzeczywistość :) Jeśli chcesz wiedzieć co znajduje się poza Matrixem (czyli kulturowo-społeczno-religijnym postrzeganiem świata, które otrzymałeś w spadku od poprzednich pokoleń) - przeczytaj.
Niepożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo