Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Atomek9
Najnowsze recenzje
1
...
30 31 32
...
40
  • [awatar]
    Atomek9
    Ostatni tom cyklu Mroczna Wieża wieńczy 7-tomowe dzieło Kinga. Cały powieściokrąg wzbudza we mnie mieszane uczucia od zachwytu po rozdrażnienie wiejącą nudą. Zupełnie beznadziejny jest tom Pieśń Susannah. Wpleciony wątek samego pisarza również działał na mnie odstręczająco. Taka nachalna, łopatologiczna kryptoreklama własnej twórczości Kinga. Cykl warto przeczytać dla postaci rewolwerowca Rolanda jego "syna" Jake, Eddiego z Nowego Jorku czy nibypsa Bumblera. Ostatni tom wyciska łzy wzruszenia nawet u miłośników spagetti westernów. Dla całości Mrocznej Wieży 4+!
  • [awatar]
    Atomek9
    Szczerze? Jestem zawiedziony. Oczekiwałem po entu­zjas­tycz­nych­ recenzjach czegoś więcej a otrzymałem poszatkowany zbiór wspomnień żołnierzy "Berlingowców" okraszonych suchym opisem faktograficznym. Nie dowiemy się z tej książki jakie życie po wojnie prowadzili bohaterowie ani jak z perspektywy mijającego czasu oceniają swoje wybory. Zawiedziony! Nota 3.
  • [awatar]
    Atomek9
    Pierwsze co uderza to wielkość powieści prawie tysiąc stron, niektórych może zniechęcić taka cegła na dzień dobry. Czyta się całkiem całkiem. Świat i bohaterowie Sandersona są komplementarni (co za słowo) do tego piękne rysunki. Daleko temu fabułą i charakterem do Gry o Tron a klimatem do Tolkiena ale czytadło fantasy całkiem niezłe. Pomysły ciekawe i fajnie dopracowane. Jest dramaturgia, akcja i tajemnica oraz happy end. Co do minusów: zupełnie zbędny trend do wstawiana cytatów, książka napisana w sposób nieco infantylny z myślą o jak najszerszym kręgu czytelników, zbyt"świetliści" pełni przesadnego patosu bohaterowie (Kaladin na tym tle się wyróżnia)psują klimat powieści, dłużyzny opisujące skałopąki czy ubiory, pomysł z bezpieczną i swobodną dłonią (może paniom się to spodobało - mnie absolutnie drażniło) i beznadziejna korekta/tłumaczenie zwłaszcza w tomach kolejnych. Ogólna ocena cyklu 4-
  • [awatar]
    Atomek9
    Drugi tom cyklu Mroczna Wieża zaczyna przypominać charakterem prozę S. Kinga.Są barwne postacie, na kartach książki coś się w końcu dzieje. Jest fantastyka, jest krwisto i wyrazisto. Fajny pomysł na dwie/trzy osoby w jednym ciele, drzwi do innych wymiarów, mięsożerne homary. Powieść wciąga i chce się czytać dalej. Ocena 4.
  • [awatar]
    Atomek9
    Szczerze? Gdyby nie nazwisko King rzuciłbym powieść już po pierwszych 50 stronach. Słabo z akcją i dramaturgią. Wewnętrzne rozterki głównego bohatera takie bez emocji. Sama postać Rolanda ostatniego rewolwerowca jest niezła ale poza rozwałką mieszkańców osady to nuda. Trochę ożywienia wniósł chłopiec z innego wymiaru. Książka dla wytrwałych ale...w kolejnym tomie o niebo lepiej! Nota 3.
Ostatnio ocenione
1
...
28 29 30 31 32
  • Okruchy dnia
    Ishiguro, Kazuo
  • Herzog
    Bellow, Saul
  • Jesteś bogaty, Króliku
    Updike, John
  • Kompleks Portnoya
    Roth, Philip
  • Ognisko próżności
    Wolfe, Tom
kkarwacka
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo