Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Atomek9
Najnowsze recenzje
1
...
5 6 7
...
40
  • [awatar]
    Atomek9
    Powieść o czasach już tak odległych a pragnienia ludzkie wciąż te same. Fajny obraz amerykańskich żołnierzy w przededniu II wojny światowej. Książka mimo historycznego tła nadal się nie zestarzała. Nie brakuje w niej emocji. Noto 4- i generalnie polecam.
  • [awatar]
    Atomek9
    Sprawny kryminał ale bez fajerwerków. Dużo nieścisłości a jeszcze więcej przypadku. Raczej 2 liga tego typu literatury choć może trochę krzywdzę autora bo przy dzisiejszej mizerii powieści z gatunku sensacji to może należy się wyższa nota niż 3+.
  • [awatar]
    Atomek9
    Przykro mi ale "Pieszczoch" zestarzał się wyjątkowo szybko. Dziś ten intelektualny bełkot o archaicznym słownictwie jest dla współczesnego czytelnika nie do przejścia. Powieść zabawna i komiczna ale dziś już nikogo ten rodzaj zabawy słowem nie bawi. Nota 1+
  • [awatar]
    Atomek9
    Nie jest to dobra książka. To powieść o zdegenerowanych dzisiejszych młodych kobietach oddających się za kasę i chwile blasku starym, bogatym i wpływowym satyrom. Brak etyki, moralności, miłości. Istnieje tylko mojego ego w gorszej lub lepszej bo poprawionej pieniędzmi formie. Na plus da się to całkiem wartko czytać ale niestety wartości w tym dziele żadnej a nawet letko mam odruch wymiotny. Nota 3.
  • [awatar]
    Atomek9
    Typowa rozrywka ale niestety nie najwyższych lotów. Ubogi język, mało emocji aczkolwiek dramaturgia jest. Tło powieści bardzo powierzchownie dotyka starożytnego Rzymu. Na jeden wieczór i do zapomnienia. Nota 3.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
kkarwacka
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo