Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Atomek9
Najnowsze recenzje
1
...
28 29 30
...
40
  • [awatar]
    Atomek9
    Film kiepski, książka zdecydowanie lepsza. Jest ciekawa historia, dość wyraziści bohaterowie i nawet krew się leje. Fajny misz-masz powieści historyczno-przygodowej z s/f. Na minus zbędny i mętny opis działania "machiny czasu". Dobra rozrywka do poduszki. Nota 4.
  • [awatar]
    Atomek9
    Fakty i ciekawostki w historycznej oprawie II Rzec­zypo­spol­itej­. Literacko nie jest najlepiej ale nudzić się nie będziemy. Niestety książka pokazuje nam, że ludzie się nie zmieniają. Gdy zagrożenie mija liczy się egoizm, kariera i kasa. Elity międzywojnia mieliśmy marne, bez kręgosłupa moralnego i ze zdeformowanym pojęciem etyki. Artyści niejednokrotnie wielcy ale jako ludzie mali. Piłsudski szabelką potrząsnął ale efekt z tego jak przyszłość pokazała marny czy wręcz szkodliwy.
  • [awatar]
    Atomek9
    Jestem zawiedziony. Intryga niezła i niestety nic poza tym. Nuda, klimat powieści dla małoletniej młodzieży. Główni bohaterowie nijacy a ci źli jakoś nie budzili mojego strachu. Nie polecam. 3
  • [awatar]
    Atomek9
    Tym razem książka pana Sławomira nie zdołała mnie urzec. Afery i skandale opisane zbyt sucho, bez uczucia. Za mało w tym dramatu i emocji. Elity dwudziestolecia niestety nie budzą mojej sympatii. Nota tylko 3.
  • [awatar]
    Atomek9
    Rzadko się zdarza, że kontynuacja opowieści jest lepsza niż cześć pierwsza ale tak jest w tym przypadku. Krew leje się gęsto, dramaturgia i akcja na godnym poziomie. W docenieniu tego thrillera/kryminału przeszkadza wiele nielogiczności fabuły a zwłaszcza bajkowe umiejętności rodzeństwa głównego bohatera. Dodatkowy plus za prawdziwy obraz Afryki. Moja ocena 4.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
kkarwacka
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo