Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
arexseven
Najnowsze recenzje
1 2 3
  • [awatar]
    arexseven
    Gdy na pierwszych stronach przeczytałam o covidzie bałam się,że będzie to szybko napisany , banalny kryminał.No i miłe zaskoczenie.Jedna z lepszych ksiązek jakie ostatnio przeczytałam.Akcja dzieje się na dwóch płaszczyznach czasowych.Obecnie i w latach dzie­więć­dzie­siąt­ych.Ciekawe postacie, zaskakujące zakończenie.Wszystko co powinien mieć dobry kryminał.Z niec­ierp­liwo­ścią­ czekam na kolejną ksiązkę Marka Stelara.
  • [awatar]
    arexseven
    Lubię sięgać po ksiązki nowych pisarzy.Nigdy nie wiem wtedy czego się spodziewać.Małe sekrety nie są powieścią krwistą i brutalną.Miłośnicy tego rodzaju ksiązek mogą być rozczarowani.Ale jest w niej doskonale przedstawona sytuacja zdradzonej żony i młodej kochanki.Ból, niepewność.Świat mediów społ­eczn­ości­owyc­h , gdzie ludzie kreują fałszywe, szczęśliwe życie tak bardzo odbiegające od prawdziwego.Książkę przeczytałam z dużym zain­tere­sowa­niem­.Niestety samo zakończenie jest jak dla mnie zbyt banalne i za to daję Hiller minus.
  • [awatar]
    arexseven
    Bardzo podobała mi się Cukiernia pod Amorem.Tym cyklem pisarka postawiła sobie wysoko poprzeczkę.Obawiam się,że trudno będzie ją przeskoczyć.Osiedle Sielanka niestety mocno mnie rozczarowało.Jak dla mnie to taka książka o niczym.
  • [awatar]
    arexseven
    Wyrwa różni się od poprzednich ksiązek tego autora.Nie jest to kryminał, raczej powieśc obyczajowa.Ale okazuje się,ze do morderstwa nie potrzeba noża, pistoletu czy trucizny.Zabić można zdradą.
  • [awatar]
    arexseven
    Nieuchwytny seryjny morderca , tajemnica sprzed lat, wspaniale przedstawiona kultura, obyczaje i historia kraju Basków.Czytanie tej ksiązki to była prawdziwa przyjemność.
Planowane i pożądane pozycje
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo