Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
AnnaJusinska
Najnowsze recenzje
  • [awatar]
    AnnaJusinska
    Przy okazji jednej z promocji w sklepie internetowym skusiłam się na Jedwabną Opowieść. Opis przykuł moją uwagę i nie zawiodłam się. Książkę czyta się bardzo dobrze. Przeplatające się historie Inary oraz Mei Lien są bardzo ciekawe, z każdą kolejną stroną nie mogłam się doczekać następnej. Lektura bardzo dobra, o pięknej miłości ale też bardzo smutna, o tragicznych wydarzeniach które mogły choć nie musiały się wydarzyć. Nieznane karty z historii Stanów Zjednoczonych, które nigdy nie powinny były mieć miejsca. Jest to też historia o wybaczaniu, o zemście, o tym co w życiu ważne, o miłości jaką rodzic obdarza swoje dziecko i o tym co jest w stanie dla niego poświęcić. Nie raz zakręciła mi się łza w oku. Zdecydowanie polecam.
  • [awatar]
    AnnaJusinska
    Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Ciekawa fabuła, wielowątkowa. Nasz bohater przypadkiem staje się właścicielem fortuny a wraz z nią licznych kłopotów. Na każdym kroku czyha na niego niebezpieczeństwo i ludzie próbujący zabrać mu właśnie zdobyte pieniądze. Musi też odkryć historię swojego ojca i rozwiązać kluczową dla swojego bezpieczeństwa zagadkę - jak jego ojciec, podrzędny adwokat, wszedł w posiadanie takiej fortuny. Najprościej spytać ojca. Jest tylko jeden problem - ojciec przeszedł udar i od lat nic nie powiedział... • Ta książka to nie tylko ciekawy kryminał z wielkimi biznesami w tle, i jeszcze większymi przekrętami. Bohater poznaje też samego siebie, ma szansę zrewidować podejmowane decyzje i to jak oceniał innych ludzi. Odkrywa też, że każdy ma swoją cenę. Ale czy na pewno?
Ostatnio ocenione
  • Jedwabna opowieść
    Estes, Kelli
  • Fachowiec
    Finder, Joseph
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo