Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
Ania

"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"

"Czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać [...] i świat jest taki ładny. A potem przychodzi ktoś i pyta: „jak się dziś czujesz?” I zaraz okazuje się, że okropnie..."

"Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale."

Najnowsze recenzje
1 2 3 4 5
...
10
  • [awatar]
    Ania
    Gdyby to była pierwsza przeczytana przeze mnie książka tego autora nie sięgnęłabym raczej więcej po twórczość Piotrowskiego. Pozycja na poziomie bardzo średniego (żeby nie powiedzieć kiepskiego) debiutu - przewidywalna fabuła, (która dość powoli się rozkręca i nuży) oraz naiwna (a przez to niezwykle irytująca) główna bohaterka. Dobrnęłam do końca tylko po to, żeby sprawdzić czy moje założenia są słuszne i z minimalną nadzieją, że może coś tam się jednak wydarzy, bo przecież seria z Brudnym była świetna.
  • [awatar]
    Ania
    Po książkę sięgnęłam zachęcona recenzją Olgi z Wielkiego Buka, bo zazwyczaj omijam tego typu literaturę. Ta pozycja tylko utwierdziła mnie w mojej niechęci. Nie, nie, nie i jeszcze raz nie! Naiwna, płaska, naciągana i zupełnie rozmijająca się z moimi oczekiwaniami co do niej, które miałam po przeczytaniu opisu na okładce. Ta książka to idealny przykład na to, że nawet autorzy zajmujący się "lekką, łatwą i przyjemną" literaturą powinni zrobić chociaż minimalny research (np. ballada "Nothing Else Matters" Mettalicy nie jest ani trochę agresywna i od kiedy w metalu są "bity"?). Zdecydowanie odradzam.
  • [awatar]
    Ania
    Autor znany z książek z serii "Mali bogowie" po raz kolejny obnaża niewydolność systemu opieki zdrowotnej, "spychotechnikę", grę pozorów i oddaje głos tym, których się ucisza. Straszny i smutny obraz naszej rzeczywistości. Reportaż szczególnie polecam bagatelizującym i negującym pandemię.
  • [awatar]
    Ania
    Surrealistyczna opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, pogoni za akceptacją innych oraz dążeniu do miłości. Groteskowy i smutny komiks pełen metafor dotyczących życia każdego z nas.
  • [awatar]
    Ania
    Jeśli ktoś oczekuje po tej książce opisów przypadków z jakimi na co dzień styka się operator numeru alarmowego 112 czeka go rozczarowanie. Stanowią one bowiem niewielki procent całości. Większość to biografia autora, jego droga do zawodu i utyskiwania na niewydolny system. Szkoda, bo potencjał był.
W trakcie czytania
Brak pozycji
usunięte konto
avinia
Ala
Ostrewka
Agula
derylka
KasumiShinju
aleq
Tesik
mysior
ela.reszka.1302
Bomblas
YanekO
anaj_27
Amaura
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo