Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
[awatar]
agnesto
Najnowsze recenzje
1
...
41 42 43
...
112
  • [awatar]
    agnesto
    Głos Maćka Stuhra i losy Julka Tuwima - belli-sima połączenie. Niebywałe dobranie lektora do tekstu - mistrzostwo słuchania. Rozkosz połączona z ubawem. I pojawia się pytanie - czy Julian T. faktycznie był takim dokazującym chłopcem? Czy konstruował wybuchy? Czy pisał na początku w tajemnicy tylko do szuflady?
  • [awatar]
    agnesto
    WSPANIAŁA EKRANIZACJA przygód Kubusia i jego przyjaciół. Może i fabuła nie bazuje na żadnej "napisanej" bajce, ale dialogi i wiele, wiele wątków tak. Słowa Kubusia, tak ciepłe, tak proste i tak logiczne w swej nielogicznej formie... • "Jak poczekam sobie GDZIEŚ, to to GDZIEŚ samo do mnie przychodzi..." Tu mamy dorosłego Krzysia, który zakłada rodzinę, zarabia i ... w tej pracy zatraca i siebie i życie. Zatraca radość chłopca, jaką miał. I właśnie wtedy pojawia się Kubuś ze swym balonikiem...
  • [awatar]
    agnesto
    O chlebie pisano dużo i nadal się pisze...bo wbrew pozorom, pieczenie chleba (powszedniego) to temat ciągle aktualny i, co zadziwiające, eksplorowany. Poszukujących nowych smaków, przepisów, połączeń i wariacji stale przybywa i pewnie stąd potrzeba publikacji takiej książki. Ale zaznaczę, dla kogoś, kto nigdy chleba nie piekł, kto nigdy nic nie piekł z drożdży, czy to suchych, czy żywych, może to być nieco zawiła publikacja. Grube wydanie, brak zdjęć, sam tekst i pojęcia, które się dopiero poznaje. Wielu początkujących może zrazić. Jak mnie w pewnym stopniu. Bo spodziewałam się czegoś łatwiejszego w przyswojeniu, czegoś łatwiejszego i prostszego. No, ale nie każdy musi piec chleb.
  • [awatar]
    agnesto
    Kim ty jesteś? Polak Mały. • Jaki znak Twój? Orzeł biały? • Skąd ty jesteś? Z polskiej ziemi. • Taka była nasza litania, nasz wierszyk, nasza przysięga... Od dziecka uczono nas patriotyzmu przy użyciu górnolotnych słów. Obecnie patriotyzm uległ konwersji. Już dla wielu z nas stanowi znak zapytania, co do którego nie warto szukać głębokich przemyśleń czy wywodów, które by ową wątpliwość wyjaśniły. Dlatego dzieci trzeba uczyć patriotyzmu, lecz w inny, nieco bardziej przystępny sposób. Kim Ty Jesteś? Jestem chłopcem dorastającym na swoim osiedlu, przy swojej ulicy, przy swoich sąsiadach. Szanuję trawę i innych, sprzątam po sobie i po swoim psie. Jaki znak twój? No... znak?- pyta dziecko. Czy to emotikon, czy może jakieś internetowe oznaczenie? Ależ nie. Moim znakiem jest miłość do rodziny, moim znakiem jest biało czerwona flaga, która powiewa na wietrze i orzełek z wielką koroną na głowie. Orzeł, co to patrzy na prawo, bo pewnie ten profil ma lepszy od lewego, coś jak babcia. • I choć to cieniutka bajko-wierszo-rymowana pana Rusinka okraszona bajecznymi rysunkami autorstwa siostry, też Rusinek, to zaskoczę i powiem, że jest bardzo wartościowa. Łatwa w obiorze i przyswojeniu. Coś dla naszych dorastających patriotów, którzy już od małego muszą pojmować, rozumieć i starać się wdrażać w życie godne postępowanie.
  • [awatar]
    agnesto
    fajny i przejrzysty przewodnik i nauczyciel po pozycjach Jogi - dla tych, co już wcześniej mieli do czynienia z wygibasami i mają nieco rozciągnięte ciało. Plusem jest to, że ściągamy okładkę, rozkładamy ją i po wewnętrznej stronie są zebrane pozycje i można sobie rozłożyć płachtę i korzystać z niej jak ze ściągi. • PS> skutkuje, oddech się pogłębia, ciało się prostuje - bellisima;)
W trakcie czytania
Brak pozycji
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego czytelnika.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo