Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Wydawnictwo OPOLSKA Elżbieta Tłuścik
[awatar]
OPOLSKA
Telefon: 507057160
Województwo: świętokrzyskie
Powiat: ostrowiecki
Adres: Olszynowa 12
27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Można powiedzieć że, wszystko ma swoją historię, swoje przyczyny swój powód.

Napisałam książkę "Anna May". Otrzymałam nagrodę "Literacki Debiut Roku 2015" Wydawnictwa Novae Res z Gdyni, za co jestem niezmiernie wdzięczna Kapitule Konkursu. Ta nagroda upewniła mnie i dodała mi siły i wiary w siebie i swoje możliwości. Przez rok jednak z uwagą przyglądałam się mechanizmom rządzącym rynkiem wydawniczym i księgarskim. Jeździłam na spotkania autorskie, założyłam bloga, mój mąż odwiedzał biblioteki wzmacniając tym samym informacje o mnie jako autorze. I ogarnęło mnie przeświadczenie, pewność - że złudzeniem jest bezgraniczna wiara w to, że jeśli zostanę wydana przez jakiekolwiek wydawnictwo - to że wydawnictwo to, wszystko za mnie zrobi, wszystkim się zajmie. A ja będę robić to co lubię - czyli pisać. Odkrycie prawdy, że tak wcale nie jest, było dla mnie bolesne.

Napisanie książki to długi i pracochłonny proces. Wydruk książki jest najprostszą z czynności, choć dla "laika drukarskiego" jakim byłam ja jako pisarka, pragnąca tylko tego aby moje dzieło ujrzał świat - to ogrom spec­jali­styc­znej­ wiedzy w zakresie: składu, oprawy graficznej, korekty itp. Gdy mamy już książkę pachnącą drukiem, dochodzimy do działania promocja czyli: konstruowania i zażądania stroną internetową, informowaniem mediów ogólnopolskich i tych regionalnych, blogerów, biblioteki i oczywiście media społecznościowe. Tu zaczyna być trudniej, bo przecież to promocja decyduje o tym, czy Ty Szanowny Czytelniku usłyszysz o mnie i mojej książce i będziesz chciał po nią sięgnąć.

Nasza przyjaciółka Waja powiedziała nam kiedyś - "Kochani, SUKCES do procent od ryzyka!"

Waja, wzięliśmy to sobie do serca! Dzięki :)😊

Taka jest nasza droga do własnego wydawnictwa - self-publishing.

Dziękujemy wszystkim dobrym sercom które nas wspierają, jest ich wiele, a ich zasługi są niezliczone. Pragniemy wspomnieć o Tobie Krzyśku, Elu, Ola, Anno, Rafale, Tomku, Moniko, Edyto, Krysiu i o Was nasi kochani rodzice.

I o TOBIE nieznany mi Czytelniku, dla którego wszystko to robimy. Dziękuję że jesteś :)😊

Ekspozycja
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tego wydawcy.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo