Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
[awatar]
Ogrodzieniec MGBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 32 6733742
Województwo: śląskie
Powiat: zawierciański
Adres: Plac Wolności 42
42-440 Ogrodzieniec
E-mail: biblioteka@ogrodzieniec.pl

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu
42-440 Ogrodzieniec, Plac Wolności 42

Dyrektor: Wanda Zając
nr tel. 032 6733742
e-mail: biblioteka@ogrodzieniec.pl
Pracownicy merytoryczni: Anna Lipka, Justyna Pilarczyk
Godziny pracy: czytelnia, wypożyczalnia
poniedziałek 7.30 – 19.00
wtorek 7.30 – 19.00
środa 7.30 – 19.00
czwartek (prace wewnętrzne) 7.30 – 15.30
piątek 7.30 – 19.00
sobota NIECZYNNE

Biblioteka w Ogrodzieńcu powstała 29 stycznia 1949 roku. Jest samodzielną jednostka kultury, Podlega Urzędowi Miasta. Posiada swój statut i odrębny budżet. Merytoryczny nadzór nad placówką sprawuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Zawierciu oraz Biblioteka Śląska w Katowicach.
Od 2000 roku została przeniesiona do nowego lokalu o powierzchni 428 m2 przy Placu Wolności 42 w Ogrodzieńcu.
Posiadamy 20 miejsc w czytelni .
W skład sieci bibliotecznej wchodzi Biblioteka Centralna i 4 filie: w Gieble, Ryczowie, Cementowni i Podzamczu .
Biblioteka Publiczna w Ogrodzieńcu swoim zasięgiem obejmuje Miasto i Gminę,z jej usług korzystają również mieszkańcy sąsiednich miejscowości, a także przyjeżdżający sezonowo turyści.
Biblioteka oprócz swojej działalności statutowej prowadzi wiele innych działań kulturalnych i edukacyjnych.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo