Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku
[awatar]
Świdnik M-PBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 751 28 04
Województwo: lubelskie
Powiat: świdnicki
Adres: Niepodłegłości 13
21-040 Świdnik
E-mail: informatyk@bibliotekaswidnik.pl

Poniedziałek:8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 18:00
Środa: 8:00 - 18:00
Czwartek: 8:00 - 18:00
Piątek: 8:00 - 18:00
Sobota: 9:00 - 15:00
Niedziela: nieczynne

Misją naszej Biblioteki jest popularyzacja oraz budowanie pozytywnego wizerunku w swoim środowisku lokalnym i na zewnątrz. Pragniemy ożywić środowisko czytelnicze poprzez spotkania autorskie, konkursy literackie, głośnego czytania, lekcje biblioteczne, wernisaże itd.Równie ważne jest promowanie historii, kultury i tradycji powiatu świdnickiego i Lubelszczyzny, która stanowi o poziomie świadomości mieszkańców i ich identyfikacji z naszą małą ojczyzną i Polską. Swoją działalność biblioteka prowadzi samodzielnie i we współpracy z innymi instytucjami i organizacjami.

Misją świdnickiej Biblioteki jest rozwijanie i zaspokajanie potrzeb czytelniczych oraz upowszechnianie wiedzy i rozwój kultury wśród mieszkańców. Zadania te realizujemy przez:

*gromadzenie, opracowywanie, ochrona i udostępnianie materiałów bibliotecznych na zewnątrz i  na miejscu (czytelnia)
*obsługa użytkowników biblioteki na możliwie najwyższym standardzie
*gromadzenie i dokumentowanie wiedzy o powiecie świdnickim
*popularyzację książki i czytelnictwa w lokalnym środowisku
*prowadzenie działalności informacyjnej, bibliograficznej i kulturalnej przez współprace:
    *z placówkami kulturalnymi jak MOK w Świdniku
    *lekcje biblioteczne (współpraca z większością przeszkoli, szkół podstawowych                      oraz liceami
    *z pisarzami (liczne spotkania autorskie)
    * z Uniwersytetem Trzeciego Wieku (UTW)
    *konkursy, wystawy, prelekcje
    *udział w okolicznościowych imprezach

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku (M-PBP) jest instytucją kultury powołaną przez Radę Miejską Świdnika. Działalność prowadzi na podstawie aktu o jej utworzeniu i statutu nadanego przez Radę.

Nadzór ogólny nad jej działalnością sprawuje Urząd Miasta Świdnik, zaś nadzór nad zakresem zadań merytorycznych, określonych ustawą o bibliotekach, sprawuje Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo