Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Gminna Biblioteka Publiczna w Grabica
[awatar]
Grabica GBP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 44 616 11 25
Województwo: łódzkie
Powiat: piotrkowski
Adres: Grabica 66
97-306 Grabica
E-mail: gbp.grabica@wp.pl

Poniedziałek 7.30-15.30
Wtorek 7.30-15.30
Środa 7.30-16.30
Czwartek 7.30-15.30
Piątek 7.30-16.30
Sobota 7.30-13.30

     Gminna Biblioteka Publiczna w Grabicy prowadzi dwie filie biblioteczne w Kamocinie i Krzepczowie. Wszystkie placówki oferują czytelnikom możliwość korzystania z komputerów z dostępem do Internetu oraz drukowania i kserowania dokumentów. Biblioteka stara się aktywnie promować czytelnictwo poprzez organizowanie konkursów czytelniczych, warsztatów literackich, kiermasze książek. W ramach współpracy z lokalnymi szkołami i przedszkolami biblioteka organizuje lekcje biblioteczne oraz spotkania autorskie. Rokrocznie w okresie ferii zimowych oraz letnich organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

    Gminna Biblioteka Publiczna w Grabicy gromadzi i udostępnia zbiory z każdej dziedziny wiedzy. Zbiory biblioteczne wg stanu na dzień 31.12.2014 r. liczą 30332 woluminów, w tym:
  • Gminna Biblioteka Publiczna w Grabicy - 14950 egzemplarzy,
  • Filia Biblioteczna w Kamocinie - 8760 egzemplarzy,
  • Filia Biblioteczna w Krzepczowie - 6622 egzemplarzy.
    Zbiór księgozbioru stanowi: literatura piękna dla dzieci i młodzieży, literatura piękna dla dorosłych, literatura popularnonaukowa dla dzieci i młodzieży, literatura popularnonaukowa dla dorosłych. W swojej ofercie biblioteka posiada również: dokumenty elektroniczne (audiobook), dokumenty życia społecznego oraz prenumeratę prasy: Viva, Zwierciadło, Twój Styl, Angora, Dziennik Łódzki, Tydzień Trybunalski, Dziennik Gazeta Prawna a dla dzieci: Victor Junior, Viktor Gimnazjalista, Cogito, Świerszczyk, Kumpel.
Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Moszczenica GBP
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo