Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Akademii Handlowej Nauk Stosowanych w Radomiu
[awatar]
Radom AHNS
Rodzaj: Uczelnie niepubliczne
Telefon: 483632290 wew.6
Województwo: mazowieckie
Adres: Mazowieckiego 7a
26-600 Radom
E-mail: biblioteka@ahns.pl

W roku akademickim (od 1 października do 30 czerwca)
Poniedziałek – nieczynne
Wtorek – 8.00-16.00
Środa – 8.00-16.00
Czwartek – 8.00-16.00
Piątek – 8.00 – 16.00
Sobota – 8.00-16.00
Niedziela – nieczynne

W wakacje (od 1 lipca do 30 września)
Poniedziałek – piątek 8.00-16.00

Nowoczesna biblioteka rozmieszczona jest na dwóch kondygnacjach budynku D Uczelni (ul. Mazowieckiego 7a). W jej strukturze znajdują się: wypożyczalnia wraz z zapleczem, czytelnia oraz archiwum biblioteki. Czytelnia wyposażona jest w stanowiska komputerowe z podłączeniem do sieci Internet.

Regulamin w pigułce:

  1. W celu założenia konta oraz korzystania z wypożyczalni czytelnik zobowiązany jest okazać ważną legitymację studencką.
  2. Zbiory znajdujące się w Bibliotece podaje bibliotekarz.
  3. Jednocześnie można wypożyczyć pięć woluminów na okres trzech tygodni.
  4. Przedłużenia terminu wypożyczenia książek można dokonać jeśli nikt wcześniej nie zamówił danego egzemplarza:
    – dokonując prolongaty na własnym koncie Wirtualnej Biblioteki
    – osobiście
    – wysyłając e-maila na adres biblioteki (biblioteka@ahns.pl)
    – dzwoniąc( 48 363 22 90 w. 60,61)
  5. Opłata za nieterminowy zwrot książki do Biblioteki wynosi 20 groszy za każdy dzień zwłoki za każdą książkę
  6. Opłata za zagubienie lub zniszczenie wypożyczonego woluminu to: dwukrotna równowartość kwoty zakupu książki poniesionej przez Uczelnię.
Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
akowalczyk
ulakacperczyk
dryjamonika
marcinrokita244
traczykanna
tarkamikolaj
nowakkamila
gradkatarzyna
mariolachrobak
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo