Strona domowa użytkownika

Zawiera informacje, galerię zdjęć, blog oraz wejście do zbiorów.
Biblioteka Publiczna w Budzyniu
[awatar]
Budzyń BP
Rodzaj: Biblioteki publiczne
Telefon: 67 2843575
Województwo: wielkopolskie
Powiat: chodzieski
Adres: ul. Łokietka 31
64-840 Budzyń
E-mail: biblioteka@budzyn.pl

Poniedziałek 12.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 9.00 - 16.00
Czwartek 12.00 - 19.00
Piątek 12.00 - 19.00

Biblioteka w Budzyniu została założona w 1949 roku. W chwili otwarcia jej zbiory liczyły 600 woluminów. Przez ponad 20 lat mieściła się w budynku prywatnym, gdzie zajmowała jedno pomieszczenie.

W maju 1976 roku została ona przeniesiona do nowo wybudowanego budynku Domu Kultury, w którym obecnie zajmuje powierzchnię 111 m2, z czego 86 m2 przypada na wypożyczalnię.

W czerwcu 1992 roku decyzją Rady Gminy Biblioteka została połączona z Gminnym Ośrodkiem Kultury jako jeden zakład będący podstawową instytucją kultury w Gminie.

Stały rozwój księgozbioru coraz lepiej pomaga zaspokajać ciągle rosnące, wraz z rozwojem Gminy i podnoszeniem się poziomu wykształcenia jej mieszkańców potrzeby oraz gusty czytelnicze.

W ciągu roku przybywa Bibliotece wiele nowych książek adresowanych do różnych grup odbiorców. Systematycznie uzupełniane są braki z zakresu lektur szkolnych i nowych kierunków kształcenia.

W 2000 roku w bibliotece rozpoczęto prace związane z komputeryzacją zbiorów. Od 2003 roku biblioteka jest w pełni skom­pute­ryzo­wana­, posiada automatyczną wypożyczalnię książek oraz katalog księgozbioru dostępny online.

Biblioteka oprócz gromadzenia i udostępniania zbiorów prowadzi szeroką działalność kulturalną i czytelniczo-edukacyjną. Upowszechnia różne formy pracy z czytelnikiem, zarówno indywidualnym, jak i zbiorowym. Organizuje spotkania autorskie, warsztaty teatralno-literackie i imprezy artystyczne, kształtując w ten sposób gusty czytelnicze, popularyzując środowisko twórców, a także wiedzę o regionie.

Pracownicy biblioteki dużo uwagi poświęcają czytelnikom, szczególnie tym najmłodszym. Dbają o wczesny i właściwy pierwszy kontakt dzieci z książką. Systematycznie współpracują z przedszkolami i szkołami na terenie całej gminy.

Przejdź na stronę biblioteki w portalu w.bibliotece.pl.
Nikt jeszcze nie obserwuje bloga tej biblioteki.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo