• Książka zabawna, interesująca dla najmłodszych. Pozostawia uśmiech :).
  • Bardzo fajna książeczka dla dzieci. Krótkie opowiadania. Ciekawe historyjki. Polecam
  • Książkę już zdążyłam już przeczytać książka jest przygodowa i bardzo fajna podoba mi się bardzo dlatego daje dobre opinie ❤❤❤❤❤
  • Ciekawa szata graficzna, bardzo podobała się mojemu 14 miesięcznemu synkowi. Historie dość nieoczywiste i zaskakujące ;-)
  • Książka ta jest doskonałym dowodem na to, że współczesna literatura ma naprawdę wiele do zaoferowania najmłodszym. Trzeba przyznać, że dziś przed autorami jest to niełatwe wyzwanie, żeby sprostać wymaganiom dzieci. W końcu muszą "rywalizować" z nowinkami tech­nolo­gicz­nymi­ o zainteresowanie małego czytelnika. Z całą pewnością Pani Bednarek radzi sobie w tej kwestii wyśmienicie. Napisane przez nią historie zagubionych skarpetek są wprost genialne. Zabawne, błyskotliwe, krótkie, łatwe w odbiorze i takie pomysłowe. Na dodatek napisane dość prostym językiem. Dzięki temu dziecko skupione jest na odbiorze tekstu i nie zadaje bez przerwy pytań o znaczenie poszczególnych słów. Świetna, świetna, świetna... Tak się przy niej dobrze bawiłam, że od dziś nie będę poszukiwać własnych zaginionych skarpetek... Hi, niech żyją swoim nowym życiem. Kto wie? Może i któraś z nich zostanie gwiazdą filmową, sławnym sportowcem, albo nawet prezydentem? Super opowiadania. Polecam serdecznie, bo z całą pewnością warto je poznać wszystkie.
  • Świetne!!!
  • Skarpetki zawsze muszą być do pary i chyba każdy o tym wie. Jakby wyglądał tato, gdyby wybrał się do pracy w jednej czarnej skarpetce oraz drugiej nieco innej: żółtej w zielone grochy? Chyba nikt nie traktowałby go wówczas poważnie, co…? Dlaczego skarpetki się gubią? Co się z nimi dzieje gdy znikają podczas prania? Na te i wiele innych pytań w swej niesamowitej książce stara się odpowiedzieć Justyna Bednarek. Autorka wykorzystując swą wyobraźnię do granic możliwości opisuje dzieje dziesięciu niezwykłych, pojedynczych rzecz jasna skarpet. Każda z nich staje się bohaterką osobnej cudownej przygody. W książce tej znajdziecie wiele bajek: nieco kryminalnych, lekko obyczajowych, takich z morałem, a także kończących się niesłychanym szczęściem. Okazuje się, że nawet ta najbardziej sprana ze skarpetek może okazać się naprawdę wyjątkowa. Opowiadania te zostały uznane za Książkę Roku 2015 Literackiej Polskiej Sekcji iBby.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo