• Przeciętna pozycja,jestem rozczarowana bo recenzje były Bardzo dobre,raczej nie wrócę już do książek tej autorki.
  • Bardzo ciekawa książka.
  • POLECAM ten bardzo dobry thriller psychologiczny, w którym ON, ONA i jego MATKA - to toksyczny układ. • LAURA - jego matka - ma wszystko, szczęśliwe, ustabilizowane życie; CHERRY - dziewczyna - wydaje się, że nie ma nic, tylko matkę, której się wstydzi; DANIEL - syn i narzeczony - to młody lekarz, który dla dziewczyny jest przepustką do świata bogatych i jego matka nie może jej w tym przeszkodzić. • Ta debiutancka powieść autorki ukazuje, jak dwie silne kobiece osobowości /"czarny charakter" i manipulant/ walczą o uwagę mężczyzny, prawie idealnego i dobrego, który nie potrafi zauważyć złych intencji. Kiedy matka nie uwierzy w szczerość dziewczyny - rozpoczęła się WALKA. • A wszystko z Londynem i Lazurowym Wybrzeżem w tle akcji.
  • Bez wątpienia jest to jeden ze słabszych thrillerów o psychologicznym charakterze. Zaborcza matka, egoistycznie nastawiona do życia dziewczyna i nad wyraz ufny chłopak. • Laura to kobieta sukcesu, która ma wszystko i z nikim, poza własnym synem nie ma zamiaru się tym wszystkim dzielić. Daniel, syn Laury to dobrze zapowiadający się przyszły lekarz, na dodatek kardiolog. Gdy całkiem przypadkiem na drodze przystojnego, dobrze wychowanego i zdolnego chłopaka pojawia się niejaka Cherry, Laura wręcz natychmiast staje się co do nowej dziewczyny w życiu syna uprzedzona. Dziewczynie na pierwszy rzut oka niczego nie brakuje. Jest piękna, rezolutna i elokwentna. Jednak tego, co rzeczywiście w jej „duszy gra” i jakie są jej życiowe priorytety nie wie nawet jej własna matka. Pragnieniem Cherry jest wpasowanie się w nowe otoczenie. Marzy, żeby rodzice Daniela ją zaakceptowali i nie stawali na drodze ich wspólnego szczęścia. W końcu są w sobie szalenie mocno zakochani… Czy aby na pewno? Laura jest nieco odmiennego zdania. Uważa, że Cherry wiele rzeczy ukrywa przed Danielem. Kobieta nie ma zamiaru dzielić się synem z kimś trzecim i przez jedno, w jej mniemaniu, niewinne kłamstwo rozpętuje istne piekło przede wszystkim w swoim własnym życiu… • Choć może ten krótki opis treści może wydać się nieco intrygujący to zaznaczam, że mimo wszystko thriller ten ma bardzo przewidywalną fabułę, a kreacje bohaterów są płytkie i bez wyrazu. Krótko mówiąc przeciętność, przeciętność i jeszcze raz przeciętność, żeby nie powiedzieć żenująca nuda… Od niemalże pierwszych stron powieści wiadomo kto jest „wielkim przegranym” w tej nierównej walce…
  • Książka, w której ciężko polubić któregokolwiek bohatera, momentami ma się ochotę wręcz uderzyć "dziewczynę" albo jej głupiego chłopaka. Na szczęście czyta się dość szybko.
  • Jak bardzo jedno kłamstwo może zniszczyć komuś życie? Głównymi bohaterami powieści „Ta dziewczyna'” są Laura, Daniel i ONA. Laura jest kobietą sukcesu. Robi ogromną karierę jako producentka telewizyjna. Żyje w związku małżeńskim z dość zamożnym mężczyzną. Ich ukochany syn to Daniel. Jego wychowywanie nie sprawiało rodzicom najmniejszych problemów. Jednak nic nie trwa wiecznie… W pewnym momencie w ich życiu pojawia się ta trzecia. Ma na imię Cherry. Cherry to niezwykle błyskotliwa, inteligentna, ponadto śliczna dziewczyna. Jest jednak małe ale… Cherry ukrywa pewną tajemnicę. Wkrótce okazuje się, że dziewczynie chyba nie do końca zależy na uczuciu do Daniela, a na dostatnim życiu które prowadzi. Co na to wszystko Laura? Thriller psychologiczny, który trzyma w napięciu do ostatniej strony i nie pozwala zasnąć…
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo