• jestem, i mam dla was nową recenzję ! • Lisi Harrison, Monster high ,,Upiór z sąsiedztwa'' • Po feralnej imprezie podczas której Frankie odpadła głowa, wszyscy RAD-owcy muszą się ukrywać. Dziewczynie jest bardzo z tym źle. Dodatkowo powód, dzięki któremu odpadła jej głowa, lezy teraz w psychiatryku ! Widać całus jej i Bretta nie wyszedł nikomu na dobre. Zakochana dziewczyna nie może o nim zapomnieć, okazuje się że chłopak czuje to samo. Kiedy w końcu wychodzi ze szpitala psyc­hiat­rycz­nego­ spotykają się i.... na powrót są parą ! Jednak nici z ich miłości ponieważ dziewczyna również musi się ukrywać. Wpadają na genialny plan ! Nakręcą film z udziałem RAD- owców, aby przekonać normalsów że nie są oni groźni. Przeprowadzą wywiady z wszystkimi chętnymi, a żeby ukryć ich tożsamość, zakryją im twarze. Wszystko idzie po ich myśli. Podczas gdy Brett i Frankie kręcą film, Cleo przeżywa swoje dramaty. Chce wziąść udział z Deenie, Lalą i Blue w sesji, jednak te zrezygnowały na rzecz filmu ! Dziewczyna chce za wszelką cenę nie dopuścić do jego emisji. ''Zaprzyjaźnia'' się z Bekką, byłą dziewczyną Bretta, która ma obsesję na jego punkcie. Gdy Bekka kasuje film, życie Cleo wraca do normy, a przyjaciółki idę jednak na jej sesję. Ugh, ta dziewczyna musi być w centrum uwagi ! Brett i jego dziewczyna są zawiedzeni, podobnie jak wszyscy którzy brali udział w filmie. Aż tu nagle dowiadują się że emisja jednak się odbędzie ! Wszyscy przygotowali się do oglądania, a tu... TWARZE RAD-OWCÓW NIE SĄ ZAKRYTE ! W dodatku w filmie pojawia się Bekka, która mówi wszystkim że potwory mogą zrobic im krzywdę ! Kto jest zdrajcą, Bekka, Brett, a może Melody, normalska która weszła w świat RAD-owców ? Nie wiemy ! Dowiemy się w kolejnej części. • To jest druga część popularnej serii :) Jak zjedziecie deczko na dół to macie 3 część więc się wszystkiego dowiecie ! Polecam jak najbardziej !
  • Druga częśc. opowiada o przyjaźni i o tym jak mozna przełamać lody między RAD-owcami i normalsami. ; )
  • Ta książka tak samo jak pierwsza i trzecia część z cyklu Monster High opowiada o prawdziwej przyjaźni i o próbie akceptacji RAD-owców przez normalsów.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo